Samsung’dan kafa karıştıran transfer

Samsung

Samsung, Mercedes-Benz tasarım ekibinin en önemli isimlerinden birini transfer etti. Otomobil dünyasından yapılan bu transfer kafaları karıştırdı.

Samsung, son dönemde önemli isimleri bünyesine katıyor. Güney Koreli teknoloji devi bu hafta da Mercedes-Benz’den kritik bir ismin kendilerine katılacağını açıkladı. Bu sürpriz transfer soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Şirketin otomotiv dünyasından bir ismi transfer etmesi, Apple’dan sonra Samsung da mı araba geliştirecek sorusunu gündeme getirdi.

Ancak şirkete yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler Güney Koreli teknoloji devinin en azından yakın gelecekte otomobil üretme gibi bir niyeti bulunmuyor. Peki o zaman Mercedes-Benz’den transfer neden? Bu sorunun cevabını bulmak için transfer edilen isme daha yakından bakmak gerekiyor.

hubert h lee

Güney Koreli teknoloji devinin Mercedes-Benz’den transfer ettiği isim, Mercedes-Benz’in önde gelen tasarımcılarından Hubert H. Lee oldu. Mercedes-Benz bünyesinde birbirinden dikkat çekici tasarımlara imza atan Hubert H. Lee, yeni görevinde de tasarımlardan sorumlu olacak ama araba tasarlamayacak. Bunun yerine yeni nesil Galaxy S ve yeni katlanabilir telefonlar gibi cihazların tasarımına katkı sunacak. Lee, MX (Mobile eXperience) Design Team’in, yani Mobil Deneyim Tasarım Ekibi’nin başına geçecek.

Lee’nin başına geçtiği ekip sadece Galaxy S serisin ve katlanabilir akıllı telefonları tasarlamakla kalmıyor aynı zamanda şirketin tabletlerini ve akıllı saatlerini de şekillendiriyor.

Galaxy S24 Ultra hakkında ilk detaylar gelmeye başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir