FTX borsasının kurucusu dolandırıcılık iddialarına bakın ne dedi

FTX borsasının kurucusu

FTX borsasının kurucusu dolandırıcılık iddiaları ile ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı. İşte konuyla ilgili merak edilenler.

New York Times konferansında konuşan FTX borsasının kurucusu bazı önemli iddialara yanıt verdi. Kendisi kasıtlı olarak bir dolandırıcılık girişiminde bulunmadığını söyledi. Son günlerde ona çok fazla yükleniliyor. Hatta kendisinin bir dolandırıcı olduğu bile söyleniyor.

FTX borsasının kurucusu

FTX şu anda iflas etmiş şirketler listesinde yer alıyor. Bu şirket eskiden en fazla gelecek vadeden markalar içerisinde yer alıyordu. Kripto dünyasında çok ciddi bir yerinin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat şu an geldiğimiz noktada dolandırıcılık suçlamaları ile karşı karşıya kaldılar. Şirketin mal varlıklarına el koyuldu.

FTX borsasının kurucusu isyanda

Bütün bunlar yaşanırken eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried önemli değerlendirmeler yaptı. Bu değerlendirmelerde kasıtlı olarak dolandırıcılık yapmadığını belirtti. Daha doğrusu kendisinin de şok içerisinde olduğunu söyledi. “Bu ay olanlar karşısında şok oldum” ifadesini kullandı.

FTX borsasının kurucusu

Birçok kişi ciddi ölçüde para kaybetti. Üstelik bunlar yetmezmiş gibi iflas başvurusundan sadece kısa bir süre sonra 515 milyon dolarlık bir hacklenme krizi ortaya çıktı. Bu durum birçok kişiyi şok etmeye yetti. Ayrıca Binance bu platform ile olan anlaşmasını bozma kararı aldı. Tüm bu yaşanan gelişmeler nedeniyle FTT yüzde 94 seviyesinde çakıldı.

FTX için korku iklimi devam ediyor

Bu borsa her ne kadar iflas etse bile yine de kripto dünyasında önemli bir yere sahip. 72 saat içerisinde 6 milyar dolar civarında para çekme işlemi yapıldı. Bu nedenle FTX borsası iflas etti. Ancak bazı kullanıcılar henüz bu borsadan umutlu. Kısa bir süre içerisinde olmasa bile uzun vadede bu borsanın yeniden toparlanacağını düşünüyorlar.

FTX borsasının kurucusu tarafından yapılan açıklamalara ve analistlerin yorumlarına bakacak olursak bu borsanın toparlanması neredeyse imkansız.

BTC fiyatı 20 bin doların üzerinde kalabilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir