Ana SayfaAppleiOS 16 ile gelen yenilikler! Tüm liste!

iOS 16 ile gelen yenilikler! Tüm liste!

Geçtiğimiz gün yapılan 2022 WWDC’de şirket yöneticileri sonbaharda gelmesi beklenen iOS 16 ile ilgili önemli noktaları paylaştı.

iOS 16 ile gelen yenilikler! Tüm liste! iPhone’un işletim sisteminin bir sonraki güncellemesi yeni zeka, paylaşım ve iletişim özelliklerinin yanı sıra akıllı telefonunuzu kişiselleştirmenin yeni yollarını da içerecek.  Örneğin iPhone’unuzun kilidini açmadan önce göreceğiniz çoğu öğeyi kişiselleştirmenize olanak tanıyan tamamen yeniden tasarlanmış yeni Kilit Ekran.

Kilit Ekranınızın herhangi bir öğesine dokunup özelleştirebilir, zamanın rengini ve yazı tipini değiştirebilir, widget galerisinden widget’lar ekleyebilir ve arka planı filtrelerle değiştirebilirsiniz. Kilit Ekranı arka planınız olarak bir fotoğrafa sahip olmayı tercih ederseniz, artık arka planınız olarak gün boyunca birden fazla fotoğraf arasında geçiş yapacak bir “fotoğraf karıştırma” ayarlayabileceksiniz.

iOS 16 ile gelen yenilikler

Kilit Ekranına ayrıca, olaylar gerçekleştikçe gerçek zamanlı olarak güncellenecek olan widget’lar olan Canlı Etkinlikler de geliyor. Devam eden spor oyunları, Uber yolculukları, antrenmanlar ve daha fazlası gibi şeyleri daha iyi takip etmenize izin verecek.

iOS 16 ile gelen yenilikler

iOS 16 ile gelen yenilikler! Tüm liste!

Yeni Kilit Ekranı ayrıca farklı Odak modlarını daha iyi destekleyerek, belirli bir Odak modundayken Kilit Ekranınızda hangi uyarıları ve bildirimleri alacağınızı özelleştirmenize olanak tanıyacak. Örneğin, İşe Odaklanma modunuza eşlik edecek işe özel bir Kilit Ekranı oluşturabileceksiniz.

iOS 16 ile gelen yenilikler

iOS 16 ayrıca Mesajlar’a, yani mesaj düzenleme, göndermeyi geri alma ve okunmadı olarak işaretleme gibi merakla beklenen bazı güncellemeler de getirecek. Gönderilen mesajları düzenleyerek yazım hatalarından kurtulabilecek, az önce gönderdiğiniz mesajları geri alabilecek ve Mesaj dizilerini okunmadı olarak işaretleyebileceksiniz. Apple ayrıca SharePlay’in yeteneklerini Mesajlar’a genişleterek, videolar gibi şeyleri paylaşmanıza ve mesaj gönderirken arkadaşlarınızla izlemenize olanak tanıyacak.

iOS 16 güncellemesinin sonbahar aylarında yayınlanması beklenirken, beta sürümünün erkenci kuşlar için önümüzdeki günlerde geleceğini de tahmin edebiliriz.

Motorola Edge 22 özellikleri sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting