Falcon Heavy gizli görev için hazırlanıyor: Merak uyandırdı

SpaceX askeri operasyonlara

Falcon Heavy gizli görev için gerekli hazırlıkları yapmaya devam ediyor. Bu roket son derece gizli bir operasyon için kullanılacak. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Dünyanın en büyük uzay şirketleri arasında yer alan SpaceX, Falcon Heavy gizli görev için hazırlanıyor. Bu hazırlıklar sonucunda uzaya en ağır roketlerinden bir tanesini göndermek istiyor. Görev son derece gizli olacak. ABD ile ilgili kritik bir öneme sahip olması beklenen operasyon yakında gerçekleşecek.

Her ne kadar görevin gizli olması tuhaf görünse bile işin bir diğer boyutu var. Falcon Heavy uzun süredir uzaya uçuş yapmadı. Şubat 2018 tarihinde uzaya gönderilen ve gezegenler arası uzaya sorunsuz bir şekilde kargo götüren bu roket kendisini ispatlamıştı.

Falcon Heavy gizli görev güncellemesini aldı

Bu roket ilk uçuşundan hemen sonra 14 ay boyunca hiç havalanmadı. Ardından Block 5 versiyonu geliştirildi ve böylece roketin hem tekrar kullanılabilme potansiyeli hem de güvenilirliği arttı. Roket her kullanıldığında bir miktar eskiyor. Onun daha güvenilir yapıya ulaşması için performans geliştirilmesi şarttı.

Falcon Heavy gizli görev

USSF-44 görevi olarak bilinen son derece gizli bir görev SpaceX şirketine verildi. 2020 yılının sonlarında uzaya gönderilmesi beklenen roket ne yazık ki her seferinde ertelemeye maruz kaldı. Ancak yeniden görüşmeler yapıldı ve 9 Ekim 2021 tarihi uygun görüldü. Bu tarihte gizli görev için fırlatma işlemi yapılacak.

Slack uygulamasının satış rakamı dudak uçuklattı: Uzaya roket fırlatmıyorsunuz

Falcon Heavy roketi Cape Canaveral’daki fırlatma bölgesi içerisinde bekliyor. Fırlatma günü geldiğinde muhtemelen başarılı bir şekilde uzaya gönderilecek. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir