Twitter, tweetlerde emoji ile yanıt özelliğini test ediyor

Twitter, tweetlerde emoji ile yanıt özelliğini test ediyor

Twitter, bugün yeni bir özellik duyurdu. Şirket şu anda tweetlere emoji ile yanıt verme özelliğini test ediyor. Böylece tweetleri sadece beğenmekten daha fazlasını yapabileceksiniz. İşte detaylar.

Bu aralar sosyal medya platformları aralarındaki yarışı oldukça arttırdı. Twitter da bu kapsamda yeni bir özellik deniyor. Atılan tweetlere emoji ile yanıt vermenizi sağlayan özellik platformda çeşitliliği artıraca. Böylece önümüzdeki günlerde kullanıcılar tweet’lere “Sevinçten ağlayan yüz” emojisi, “Düşünen yüz”, “El çırpan emoji”, “Ağlayan yüz” veya basit bir “Kalp” emojisi ile yanıt verebilecek. Test ilk olarak Türkiye’de kullanıma sunuluyor. Kısa bir süre için test sürümünde kalması planlanan özellik aldığı geri dönüşe bağlı olarak daha fazla ülkede de kullanıma sunulacak. Twitter, özelliğin arkasındaki fikrin, insanların bir tweet hakkında ne hissettiklerini açıkça ifade edebilme özgürlüğüne dayandığını söylüyor.

Twitter, tweetlerde emoji ile yanıt özelliğini test ediyor

Tweetlere emoji ile yanıt vermek için beğen düğmesine uzun süre basmanız yeterli olacak. Burada seçenekler arasında emojileri göreceksiniz. Beğen düğmesine kısa bir basış da tweeti beğenmenizi sağlayacak. Emoji tepkileri, Facebook gibi diğer büyük sosyal medya platformlarında hali hazırda mevcuttu. Twitter’ın buradaki farkı sunduğu emojilerin hiçbirinde olumsuz anlam taşıyan bir emojiye rastlanmaması diyebiliriz. Facebook’ta bulacağınız gibi “Kızgın surat” gibi olumsuz emoji ifadeleri yok. Yeni özellik ülkemizde önümüzdeki günlerde iOS, Android ve web sürümleri için mevcut olacak.

Twitter takipçi çıkarma özelliği sunacak: Günaydın Twitter


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir