Facebook ve Instagram yeni güvenlik önlemini duyurdu

FacebFacebook çalışanı, Instagram'daki güvenlik sorunları hakkında ifade verecekook yorum ayarları değiştirildi!

Meta, cinsel istismar ve çocuk istismarına karşı aktif adımlar atmaya başladı. Facebook ve Instagram yeni önlemleri duyurdu. İşte detaylar.

Şirket, Facebook ve Instagram’ın, yeni önlemler aldığını duyurdu. Gençlerin ve ebeveynlerinin internette yayınlanan mahrem fotoğrafları kaldırmasına yardımcı olan bir girişimi olan Take It Down’a yatırım yaptı. Sistem, yerel olarak depolanan fotoğraflara dayanıyor, ancak teorik olarak gizliliği de koruyor.  Meta, bu işlemin sadece 18 yaşın altındakiler için de olmadığını belirtiyor. Sistem genelde manuel olarak işliyor, bu sebeple fotoğrafını bulan insanlar bunları manuel olarak sistemden kaldırabiliyor. Bu kapsamda artık ebeveynler de bir çocuğun adına hareket edebilir ve yetişkinler, çocukların küçükken çekilmiş görüntülerini temizleyebilir.

Facebook ve Instagram yeni güvenlik önlemini duyurdu

Meta, gençlere mesaj atan “şüpheli” yetişkinlere yönelik daha geniş bir sürümün parçası olarak Kasım ayında şantajla mücadele planlarını duyurdu. Bu, Meta’nın sosyal ağlarında gençleri korumaya yönelik bir dizi çabanın sonuncusu. Şirket, genç Instagram kullanıcıları için hassas içeriği zaten sınırlandırıyor ve örneğin genç kitleleri hedefleyen reklamları kısıtlıyor. Artık modern dünyada en önemli şey gizlilik ve güvenlik. Bu kapsamda platformlar da kullanıcılarını korumak için extra bir çaba harcıyor diyebiliriz. Özellikle Meta gizlilik ve güvenlik konusunda aktif adımlar atmaya devam ediyor. Şirket bu konuda çalışmalarına devam ettiği için daha fazla güvenlik önlemi de yakında duyurulacaktır.

OnePlus, telefon sıcaklıklarını düşürebilen sıvı soğutma aksesuarını piyasaya sürüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir