Ana sayfa Genel Facebook ve Instagram dijital mağazaları yayına açtı

Facebook ve Instagram dijital mağazaları yayına açtı

Covid-19 nedeniyle dünyada alışverişler online kanallara yoğunlaşma eğilimi gösterirken Zuckerberg de Amazon’a çelme takacak fırsatı kaçırmadı.

Facebook ve Instagram kullanıcıları artık kendi sayfalarında ücretsiz şekilde dijital mağazalarını açıp satış yapabilecekler. Facebook Shops özelliğine, Facebook sayfalarından, kurumsal veya kişisel profil sayfalarından ve Instagram profillerinden erişmek mümkün olacak.

Facebook ve Instagram paraya hükmetmeye geliyor

Kullanıcılar yeni özellik sayesinde, ürünlerini kolayca ekleyip vitrine çıkarabilecekleri bir mağaza sayfasına sahip olabilecekler. Shops sistemi içinde kullanıcıların ihtiyacı olan sayfa hazırlama araçları, fotoğraf ekleme, çıkarma, döndürme, kesme gibi araçlar bulunacak. Ayrıca başlık ve açıklama ekleme seçenekleri yer alacak. Satışlar ise Zuckerberg’ün Marketplace sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Satıştan elde edilen gelir ise kullanıcıların hesabına aktarılacak. Bir diğer deyişle, Zuckerberg Amazon’a alternatif devasa bir online mağazacılık sistemini hayata geçirmiş oluyor.

Yeni alışveriş yeteneklerinin yakın zamanda WhatsApp üzerinde de belirmesi bekleniyor. Böylece WhatsApp kullanıcıları, uygulamadan çıkmadan gelen linkler üzerinden ilgilendikleri ürünleri satın alabilecekler.

facebook ve instagram

Yeni özellik, Zuckerberg’ün ekosistemindeki kullanıcıların, kullandıkları uygulamadan çıkmadan, çok pratik şekilde alışverişlerini tamamlamalarını hedefliyor. Böylece Zuckerberg’ün sosyal medya kullanıcıları Amazon veya diğer online alışveriş platformlarına ihtiyaç duymadan, alışverişlerini yapabilecekler.

Instagram siber zorbalık filtresi getiriyor

Zuckerberg’ün galaksiyi ele geçirme planlarında çok önemli bir adım da bu şekilde hayata geçmiş oluyor. Herkes Mark’ın sosyal medya servisleri üzerinden alışveriş yapacak ve milyarlarca insanın hergün yaptığı alışverişlerden paralar, komisyonlar Zuckerberg’e akacak…

Trump bunu hiç sevmedi.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler