Ana sayfa Genel Instagram siber zorbalık filtresi getiriyor

Instagram siber zorbalık filtresi getiriyor

Sosyal medya zor bir mecra. Hırlısı, hırsızı, arsızı, delisi, ruh hastası, psikopatı, şizofreni her an insanların hayatlarına tecavüz edecek bir yorum veya saldırıyla bireylerin huzurunu kaçırabiliyor. 

Siber zorbalık denilen kavram, sosyal medya ile hayatımıza girdi ve ne yazık ki bu sorun basit bir ağız dalaşından çok daha tehlikeli sonuçlar doğuruyor. Şimdi Instagram siber zorbalık girişimlerini önlemek ve azaltma için özel filtrelerini yayına alıyor.

Instagram siber zorbalığa karşı yorumları 25’er 25’er silecek

Siber zorbalığın ne kadar büyük bir tehlike olduğunu anlamak için, arkadaşlı tarafından çirkin bulunup fotoğrafının altında alay edilen küçük kızların intihar edebildiğini hatırlamak gerekiyor.

Gençler arasında çok yaygın olan  siber zorbalıği engellemek için İngiltere’de ulaştırma ve eğitim bakanlıklarının özel çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Facebook’un Instagram üzerinde hayata geçirdiği yeni özelliğe göre, kullanıcılar bir postun altındaki yorumları 25’er 25’er seçip silebilecek ve bu kullanıcıları engelleyebilecek.

Waymo sürücüleri işe dönmek istemiyor

Bu önemli bir adım çünkü daha önce kullanıcılar çirkin yorumları silmek istediğinde her seferinde tek yorumu silmekle uğraşmak zorunda kalıyordu.

instagram siber

Yüksek takipçili profillerde ise bu çok büyük bir mesaiye neden oluyordu. Bazı postaların altında yüzlerce ve hatta bazen binlerce yorum gelebiliyor. Bunların birçoğu da siber zorbalık yorumları olabiliyordu.

Şimdi, yorumları silmek isteyen kullanıcılar, rahatsız oldukları saldırgan yorumlardan 25’ini seçip tek seferden silebilecek. Bu şekilde yüzlerce yorumu saniyeler içinde silmek mümkün olabilecek.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler