Ana sayfa Sosyal Medya Instagram'a Yeni Özellik: Messenger Rooms

Instagram’a Yeni Özellik: Messenger Rooms

Popüler sosyal ağ ugulamaları arasında yer alan İnstagram yeni Messenger Rooms özelliği ile istediğiniz kadar kişiyle konuşma imkanı veriyor

Covid19’un tüm dünyaya yayılmasıyla dünyadaki değişimlerden biride iletişim alışkanlıklarımızda olmaya başladı. Fiziksel temasın geçmişe kıyasla daha az olduğu bugünlerde, doğal olarak sesli veya görüntülü iletişim uygulamalarını daha fazla kullanır olduk.

İnstagram’ı daha önceki yıllarda satın alan Facebook, kısa bir süre önce Facebook Messenger Rooms ismini verdiği özelliği test etmeye başlamıştı. Whatsapp’a da gelmesi beklenen özellik, ansızın İnstagramda ortaya çıkarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Aslında sizlerin de iyi bildiği gibi kullanıcılar İnstagram üzerinden görüntülü konuşma yapabiliyordu. Ancak buradaki yenilik Rooms sayesinde bunun sınırı aynı anda 50 kişiye çıkmış olması. Tabii kullanırken 49 kişi seçme hakkınızın olduğunu ve bu rakamın konuşmayı başlatan kişi dahil 50 kişi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

WhatsApp’a da yakında gelemsi bekleniyor

Facebook ve İnstagram’a gelen bu özelliklerden tek mahrum kalan şu an için WhatsApp oldu. Çünkü tüm dünyada en popüler uygulamalar arasında yer alan WhatsApp, hali hazırda 8 kişiye kadar görünülü konuşma desteği veriyor.

Özellikle Zoom’un pandemiden dolayı bir anda popülerliğini arttırması sonucunda, görüntülü sohbet desteği sunan uygulamalarda bu ve benzeri özelliklerin hızlı bir şekilde geliştirildiği rahatlıkla söylenebilir. Arkadaş grupları, şirket çalışaları veya aile bireyleriyle oldukça keyifle kullanılabilecek bu özellikler kullanıcıların iletişim sorunlarını bir şekilde çözmeyi amaçlıyor.

Facebook ve Instagram dijital mağazaları yayına açtı

Tüm kullanıcılarda yavaş yavaş aktif edilen bu özelliliği kullanmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirisiniz.

    • İnstagram’ı açın ve sağ üst köşedeki Direct’e dokunun.
    • Sağ üst köşede yer alan video kamera simgesine dokunun.
    • Açılan sayfada 49 kişiye kadar sohbet etmek istediğiniz kişileri ekleyin.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler