Facebook öğrenci uygulaması yayınladı

facebook öğrenci

Sosyal medya devi Facebook öğrenci kitlesini hedefleyen yeni bir uygulamayı yayına aldı. Zuckerberg’ün deneysel uygulamalar için kurduğu küçük bir geliştirici ekibin hazırladığı uygulama öğrencilerin sohbet edip bilgi paylaşmasını hedefliyor.

Facebook söz konusu uygulamayı Temmuz ayında duyurmuş ve yakında piyasaya çıkacağını haber vermişti. Bump adı verilen uygulama artık yayında ve kullanıma girdi.

Dans etme ihtiyacına cevap verecek uygulama

Vine’ın eski genel müdürü Jason Toff tarafından yönetilen Facebook deneysel uygulamalar ekibi NPE Team, Bump’ı bri sohebt uygulaması olarak konumlandırıyor. Uygulamanın amacı insanların “ilgi alanına” göre sohbetlere başlatması.

Yani kullanıcıların görüntüleri, fotoğrafları, yakışıklılığı veya güzelliği değil, ilgi alanları ön planda olacak. NPE Team ayrıca, sosyal bir müzik dinleme uygulaması olan Aux’u da duyurdu. İki uygulamanın da asıl hedef kitlesi öğrenciler.

Bump ile öğrencilerin okullarındaki arkadaşlarıyla ders grupları açması veya ilgi alanalrına göre sohbet grupları kurmaları bekleniyor. Aux sayesinde de okullarda öğrencilerin aynı anda aynı müzikleri senkronize olarak dinlemeye başlaması, hatta TikTok’ta olduğu gibi dans gösterileri düzenlemeleri hedefleniyor. Çünkü biliyorsunuz, gençler sanki bir müzikalin içnde yaşıyormuşçasına bir araya gelince sürekli senkronize şekilde dans edip şov yapmak zorundalar.

Eğer uygulamalar başarılı olursa, Instagram, Spotify, WhatsApp gibi kendi organizasyon ve şirket yapıları kurularak işletilmeye devam edilecek.

HALO TV dizisinin çekimleri başladı

Başarılı olamazlarsa da Google’ın uygulama mezarlığında olduğu gibi, Facebook’un uygulama mezarlığındaki mezar taşlarına dönüşecekler.

facebook öğrenci


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir