Ana sayfa Facebook Facebook NPE ekibi neyin peşinde?

Facebook NPE ekibi neyin peşinde?

Sosyal medya devi Facebook NPE ismiyle yeni bir ekip kurdu. 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip servis, NPE ekibiyle yeni uygulamalar geliştirmeyi planlıyor. Peki asıl amacı nedir?

Facebook NPE

Kullanıcılara yeni deneyimler yaşatacak ve sosyalize olmayı kolaylaştıracak yeni uygulamalar yaratmak üzere kurulan ekibin ismi tam ise New Product Experimentation (NPE) Team.

Facebook’a göre yeni ekip, internette farklı ilgi alanlarına sahip insanları bir araya toplayacak, ilgi alanlarıan odaklı küçük uygulamalar yaratmak olacak.

Bu uygulamalardan başarılı olanlar ise Facebook’un ana uygulamasının içine dahil edilebilecek.

Yeni kurulan ekip küçük takımlar halinde birden çok uygulama üzerinde çalışabilecek ve Facebook’un ana geliştiricilerine oranla daha özgür, daha hızlı hareket edebilecekler. Yayınladıkları uygulamaların ilgi görmemesi halinde bunları kapatmak da daha kolay olacak.

Trump Facebook ve Twitter’ı Beyaz Saray’a çağırmadı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü dünyayı zora sokabilir

Son günlerde dünya gündemine bomba gibi düşen Corone virüsü Çin’in planlarını alt üst etti. Görünen o ki bu virüs Çin’in haricinde tüm dünyayı da...

Son Haberler