Ana SayfaGenelFacebook Discord özelliklerini kopyalıyor

Facebook Discord özelliklerini kopyalıyor

Facebook, Gruplar için yeni bir ses özelliği deniyor. Şirket, Facebook’un bir blog gönderisinde paylaştığı Discord benzeri sesli sohbetleri Gruplara getirecek ses kanallarını test ediyor.

Facebook Discord özelliklerini kopyalıyor. Facebook, odaları olan Gruplar için zaten ses özelliklerine sahipti. Ancak, tek seferlik sesli sohbetler için tasarlanan bu özelliğin aksine, sesli kanallar, Discord‘a çok benzer şekilde, grup üyelerinin herhangi bir zamanda birbirleriyle konuşabilecekleri özel alanlar olacak.

Discord yeni özelliklerini duyurdu!

Değişiklik, sosyal ağın test ettiği birkaç güncellemeden biri. Şirket ayrıca, her Facebook Grubunda, üyelerin belirli konuları tartışabilecekleri alt gruplar olan diğer “kanallar” türlerini de deniyor. Bununla belirli bir gruba, grup içindeki konuya dayalı alanlar olan topluluk kanallarının yanı sıra konular etrafında grup mesajı dizilerini düzenleyen topluluk sohbet kanalları da eklenebilecek.

Discord yeni içerik politikalarını sundu

Facebook Discord özelliklerini kopyalıyor

Facebook ayrıca, uygulamasında tüm kullanıcıların Gruplarını daha belirgin hale getirecek (ve yeni kanallar oluşturmak için özel kısayollara sahip olunacak) yeni bir kenar çubuğunu test ediyor. Şimdilik bu özelliklerin tümü, yalnızca küçük bir kullanıcı alt kümesine sunulacak testler ancak şirket, değişiklikleri zaman içinde daha geniş bir alana yaymayı planlıyor.

Discord, EA uygulaması ile birleşiyor!

Güncellemeler, Facebook’un ana uygulaması için daha büyük değişikliklerle birlikte geliyor. Şirket, kullanıcıların akışlarını mevcut sosyal grafiklerinden daha fazla AI odaklı önerilere göre yeniden yönlendirecek daha geniş bir yeniden tasarım üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda, yeni kenar çubuğu, uygulamanın ana akışı değiştiğinde Grupların öne çıkmasını ve kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için  yeniden düzenleniyor.

Apple tarayıcı sorunlarıyla karşı karşıya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting