Ana SayfaFacebookFacebook bebekleri müşteri haline getirmek istiyor: Korkunç planlar deşifre oldu

Facebook bebekleri müşteri haline getirmek istiyor: Korkunç planlar deşifre oldu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook, bebekleri müşteri konumuna getirmek istiyor. Ortaya çıkan bazı detaylar son derece ürkütücü. Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Facebook bebekleri müşteri haline getirerek onlardan faydalanmak istiyor. Wall Street Journal tarafından yayınlanan bazı belgelere göre şirket küçük çocukları ve bebekleri bile kendi kullanıcısı yapmak istiyor. Ancak burada pasif bir kullanıcı haline getirmek istemiyor. Bunun yerine onlardan reklam ve diğer konularda yararlanmaya çalışıyor.

Sosyal medya platformları her geçen gün tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Facebook bunlar içerisinde en acımasız rekabet kurallarına sahip olanı. Şirket neredeyse tüm insanları kendi platformuna üye yapmaya çalışıyor. 0 ila 4 yaş arasındaki bebekler için bile düzen oluşturmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Facebook bebekleri müşteri olarak kullanacak

Ortaya çıkan yazışmalara bakıldığında 20 yaşlarındaki gençler için şirket işe yaramayan izleyici kitle ifadesini kullanıyor. Ayrıca küçük çocuklar ve bebeklerden ordu yaratmak istediği görülüyor. Böylece tüm insanlar bu platformu kullanacak ve kazançlar artış gösterecek. Özellikle Snapchat ve TikTok gibi platformlar adeta düşman gibi görülüyor.

Facebook bebekleri müşteri

2018 yılında Facebook 6 yaşındaki çocukların bile internet kullandığını ve bunun görmezden gelinemeyeceğini ifade ediyor. Bunun esas olarak herkesi kendi bünyesine katmak amacı olduğu görülüyor. Şirket 0 ila 4 yaş aralığındaki bebeklere ve 5 ila 9 yaş arasındaki çocuklara anketler düzenliyor. Böylece onları düzenli müşterisi haline getirmeye çalışıyor.

Facebook, Instagram ile ilgili araştırmalarını yayınlayacak

Çin özellikle şu sıralar çocukların ve gençlerin sosyal medya bağımlılığını tehlikeli olarak görüyor. Her ne kadar ülkede abartılı bir yaklaşım olsa bile yine de bazı konularda haklı olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle Facebook gibi şirketlerin bu kadar agresif bir rekabete girişmesi endişe verici.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting