Instagram için kısıtlama kararı: Yeni kontroller geliyor

Rusya Instagram'a erişimi kesecek

Instagram için kısıtlama kararı gündemde. Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram artık daha kontrollü olacak.

Facebook tarafından geliştirilen Instagram için kısıtlama kararı alındı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Facebook ismini Meta olarak değiştirdi. Şirket her ne kadar ismini değiştirirse bile yine de davalarla karşı karşıya kalmaktan bir türlü kurtulamadı. Gençleri kötü etkilediği ile ilgili bazı belgeler sızdırıldı.

Sosyal medya devi çocuklar için yeni bir Instagram uygulaması için çalışmalarını devam ettiriyor. Böylece kendisini affettirmek istiyor. Özellikle çocukların erişebileceği özel bir hesap oluşturmak büyük bir güven sağlayabilir. Ebeveynler bu güven ortamını destekleyecek. Şirket çocukları adeta bir kapsülün içine almak istiyor.

Instagram için kısıtlama kararı

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre ailelerin çocukların Instagram hesabı üzerinde daha fazla kontrol sağlaması amaçlanıyor. Böylece Meta hem ebeveynlere hem de gençlere güvenli bir ortam sunmak istiyor. Ayrıca sanal gerçekliği nasıl kullandıkları ile ilgili bazı yeni araçların kullanıma açılacağı ifade edildi.

Instagram için kısıtlama kararı

Yeni kontrol güncellemesi ile birlikte artık ailelerin içi çok daha rahat olacak. Genç hesapların takip ettiği ve onların takip ettiği hesaplar kontrol altında. Meta tarafından geliştirilen Instagram içerisinde aile merkezi bölümü yer alacak. Bu bölüm üzerinden genç kullanıcıların sosyal medya kullanımları daha rahat görülebilecek.

Instagram’ın yasaklanma sebebi ortaya çıktı!

Instagram için yeni karar alındı ve böylece ailelerin kontrolünün artırması bekleniyor. Meta tarafından geliştirilen bu özellik ilk etapta ABD için aktif hale geliyor. İlerleyen aylarda diğer ülkelerde de kullanımı sağlanacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.