Ana SayfaGenelFacebook ve Instagram kullanıcıları artık NFT'lerini gösterebilir

Facebook ve Instagram kullanıcıları artık NFT’lerini gösterebilir

Meta, ABD’de NFT’ler için destek sağlamayı tamamladı. Şirket, bu yılın başlarında ülkedeki seçkin içerik oluşturuculara tokenlerini Facebook ve Instagram’da gösterme seçeneği sunmaya başladı. İşte detaylar.

Artık ABD’deki herkes, oluşturdukları ve satmakta oldukları NFT’ler veya içerik oluşturuculardan satın aldıkları bir şey olsun, koleksiyonlarını her iki platformda da sergileyebilir. Her iki sosyal medya uygulamasına da sahip olanlar, dijital koleksiyonlarını her iki uygulamadan da çapraz gönderebilir, böylece iki kez paylaşmak zorunda kalmazlar. Facebook ve Instagram kullanıcıları için artık NFT özelliği yavaş yavaş tüm bölgelere sunulacak.

Facebook ve Instagram kullanıcıları artık NFT'lerini gösterebilir

Ayrıca, Instagram’da NFT koleksiyonları yayınlama özelliği artık 100 ülkedeki kullanıcılar için yayında. Sosyal ağ ilk olarak, özelliğin kullanılabilirliğini Ağustos ayında Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’daki ülkelere genişleteceğini duyurdu. Bu muhtemelen NFT’leri sevmeyen veya çevresel etkilerinden endişe duyan insanlar için iyi bir haber gibi gelmiyor. Ancak Meta, tasavvur ettiği metaverse’yi yaratma yolculuğunda onları platformlarının bir parçası haline getirmeye kararlı görünüyor.

Koleksiyonunu görüntüleyebilmek için kullanıcının cihazında Rainbow, Trust Wallet, Dapper, Coinbase Wallet ve MetaMask’ı içeren desteklenen bir dijital cüzdanın yüklü olması gerekli. Ardından, uygulama ayarlarında “dijital koleksiyon öğeleri” sekmesine giderek cüzdanlarını uygulamalardan birine veya her ikisine bağlamaları gerekli. Cüzdanlarını bağladıktan sonra, koleksiyonlarını Facebook veya Instagram uygulaması aracılığıyla görüntüleyebilecek ve NFT’lerini kendi özet akışlarında paylaşabilecekler.

App Store, Rusya’nın en büyük sosyal medya uygulamasını kaldırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting