Ana sayfa Akıllı Telefon Essential Phone fiyatı düşmeye devam ediyor

Essential Phone fiyatı düşmeye devam ediyor

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin tarafından tasarlanan ve teknik donanımıyla da dikkat çeken Essential Phone balonu sönmeye devam ediyor. Rubin’in Essential şirketinin çatısı altında satışa sunduğu PH-1 ismiyle de bilinen telefon, ilk tanıtıldığında 700 dolarlık fiyatı ile tepki çekmişti. Sektöre yeni girmiş bir firma için oldukça iddialı olan bu fiyat, telefonun da ölü bir şekilde doğmasına neden oldu.

Essential Phone değer kaybetmeye devam ediyor

Rekabetin üst düzey olduğu bir sektörde, hiç tanınmamış bir firmanın bu kadar üst perdeden bir fiyat ile pazara girmesi, kaçınılmaz sonu da beraberinde getirdi. Essential Phone, Andy Rubin ismi sayesinde iyi bir tanıtım süreci geçirdi. Fakat tanıtım sürecindeki bu başarı pazarlama sürecine yansıtılamadı.

Şimdi bile son derece sınırlı bir pazar ağına sahip olan telefonun öyle çok iyi sattığı bir bölge ise bulunmuyor. Durumun farkında olan üretici firma, son çare olarak Essential Phone fiyatını hatırı sayılır bir şekilde aşağıya çekti. Keza ilk çıktığında 700 dolarlık etikete sahip olan telefon, şimdilerde ise 450 dolara satılıyor.

essential

Andy Rubin’in ilk akıllı telefon girişimi şimdilik büyük bir hüsranla sonuçlanmış gibi görünüyor. Elbette ilerleyen dönemlerde belki satış rakamları bazında daha iyi sonuçlar alınabilir. Fakat bu Essential Phone’u kesinlikle başarılı bir girişim yapmaya yetmeyecektir. Belki Rubin ve ekibi üst perdeye ulaşmak yerine OnePlus gibi telefonu maliyetine satışa sunmayı deneseydi herşey çok daha farklı olabilirdi.

Galaxy Note 9 hakkındaki ilk detaylar ortaya çıktı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler