Ana sayfa Akıllı Telefon Essential Phone satışa sunuldu!

Essential Phone satışa sunuldu!

Android işletim sisteminin kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin tarafından tasarlanan Essential Phone sonunda satışa sunuldu. İşte detaylar.

Android işletim sisteminin kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin, uzun süredir yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyordu. Rubin’ın bir süre önce anlaşma sağladığı Essential şirketi ile ortaklaşa ürettiği PH1 (ya da daha genel ismi ile Essential Phone) sonunda Amerika’da satışa sunuldu.

Yaklaşık olarak 3 ay önce gerçekleşen etkinlikte, Rubin üst segmente hitap eden yeni telefonu Essential Phone’u tanıtmış ve telefonun özelliklerinden bahsetmişti. Android’in eski mimarı, telefonun yaz bitmeden satışa sunulacağını dile getirmişti.

Essential Phone biraz gecikmeli olarak da olsa satışa sunuldu. Zira Essential tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada telefonun Eylül bitmeden satışa sunulabileceği belirtilmişti.

Essential şirketinin üst segment telefonu şimdilik sadece firmanın resmi alış veriş sitesinden gönderilebiliyor. 3. parti perakende sitelerinde de telefon satışta fakat hemen kargolanma seçeneği mevcut değil. Öte yandan telefonun Amerika’daki satış fiyatının 699 dolar olduğunu da hatırlatalım.

essential phone

Essential Phone’un satışa sunulduğu bir diğer bölge ise Kanada. Burada da yalnızca Talus tarafından satılan telefonun fiyatı 865 dolar civarında.

Andy Rubin’in yeni nesil çerçevesiz akıllı telefonunun Avrupa ve Asya pazarında ne zaman boy göstereceği ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat genel kanı Essential’in global pazarda boy göstermesinin biraz zaman alabileceği yönünde.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler