Ana sayfa Akıllı Telefon Essential Phone fiyatı düştükçe düşüyor!

Essential Phone fiyatı düştükçe düşüyor!

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi tarafından üretilen PH-1 pek de başarılı bir geçmişe sahip değil. Daha çok Essential Phone ismi ile gündeme gelen model, geçtiğimiz sene satışa sunulmuştu. Andy Rubin’in teknik özellikleri ve tasarımı ile yakından ilgilendiği cihaz, pazarlama aşamasında büyük sıkıntılarla karşılaşmıştı.

Essential Phone satmayınca fiyatı düştü

Rubin ve ekibi Essential Phone’un tanıtım aşamasında başarılı bir süreç geçirmişlerdi. Rubin gibi bir ismin, akıllı telefon pazarına girecek olması ses getirmiş, dolayısıyla Essential Phone’da bir anda bilinen bir model haline gelmişti.

Fakat Rubin ve ekibi süreci başarılı bir şekilde yürütemedi. Pazarlamadan tutun da telefonun satışa sunulmasına kadar pek çok sorun ortaya çıktı. Bir de bunların üstüne telefonun 800 dolar bandındaki fiyat etiketi eklenince, Essential için herşey başlamadan bitti.

Satış rakamları bazında 100.000’i bile göremeyen Essential, PH-1’in satış fiyatını düşürme kararı almıştı. En son telefonun fiyatı 500 dolar seviyelerine kadar çekilmiş ve sınıfının en ucuz cihazlarından biri olmuştu.

Fakat görünen o ki bu indirim de PH-1’in satışlarını arttırmaya yetmedi. Bunun üzerine Essential, PH-1’in fiyatını 50 dolar daha aşağıya çekti. Böylece Essentiel Phone fiyatı 450 dolara kadar gerilemiş oldu.

Açık konuşmak gerekirse PH-1’in bu fiyat etiketiyle alınabilecek en iyi üst segment modellerden biri olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.

Galaxy S9, Güney Kore’de bile satmıyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 2 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler