Ana sayfa Akıllı Telefon Essential Phone fiyatı düşmeye devam ediyor

Essential Phone fiyatı düşmeye devam ediyor

Android’in yaratıcılarından Andy Rubin’in kurduğu Essential şirketi tarafından geliştirilen Essential Phone fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Hatırlanacağı üzere Andy Rubin geçtiğimiz yıl uçtan uca ekranı ile dikkatleri üzerine çeken bir telefon ile teknoloji severlerin karşısına çıkmıştı. Çentikli tasarım çizgisinin öncüsü olarak kabul edilen Essential Phone, 700 dolara yakın bir etiketle satışa sunulmuştu. Pazarlama aşamasında yaşanan sıkıntılar sonucu Essential Phone satışlarında büyük hayal kırıklıkları yaşandı. Fiyatı hızla düşmeye başlayan telefon son olarak geçtiğimiz ay Amazon’da 250 dolara satılmıştı.

Essential Phone, ciddi anlamda sudan ucuz!

Üst segment bir model olmasının yanı sıra, modern tasarım çizgisiyle de dikkat çeken Essential Phone Android 9.0 Pie kullanan ender modellerden birisi. Şimdi ise böyle bir telefonu 280 dolara almak mümkün.

Essential’in geçtiğimiz yıl satışa sunduğu üst segment modeli şu aralar Amazon üzerinden 280 dolara satın alınabiliyor. Bu fiyat ciddi anlamda kaçırılmayacak bir fırsat diyebiliriz.

Genel olarak bakıldığında üst segment modellerin fiyatları 400 dolar ile 700 dolar arasında değişiyor. Hatta bazı modellerde fiyat etiketi 1000 dolar seviyesine kadar yükselebiliyor. İşin tek kötü yanı ise bu telefonu Türkiye’den satın almanın hayli meşakkatli olması. Malum ülkemizde belli bir ücretin üzerindeki cihazlar gümrükte takılıp kalıyor. Herşeyi bir kenara bırakıp düşünecek olursak, yüksek kurdan dolayı telefonun fiyatı 2000 TL civarına gelecektir.

Nokia X6 global pazara geliyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler