Epic Games yatırımları rekor kırıyor: Oyun dünyası bu aralar çok ballı!

oyun devleri ücretsiz oyun

Epic Games yatırımları gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Şirket bugüne kadarki en iyi yatırımlardan birisini almayı başardı. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Birçok kişi tarafından gerçekleştirilen Epic Games yatırımları, özellikle dev firmaların gölgesinde gerçekleşiyor. Epic Games’e yatırım yapan isimlerin başında Sony gibi kuruluşlar geliyor ve bu durum, oyun şirketini çok daha güçlü bir konuma yükseltiyor. Peki ne oldu da böylesine büyük yatırımlar almaya başladı? Aslında bu sorunun cevabı biraz karışık. Öncelikle pandemi sürecinin ciddi bir etken olduğunu söylemek gerekiyor.

Epic Games oyunları büyük ilgi görüyor

Epic Games’in yüzde 1.4’lük hissesini satın alan Sony elbette haksız değildi. Özellikle de pandemi süreci ile birlikte insanların çoğunun evlere kapanması, oynanan oyun miktarını çok ciddi oranda arttırdı. BlackRock, Lightspeed Venture Partners ve milyarder iş insanı David Tepper gibi isimler en çok yatırım yapanlar arasında yer alıyor.

Epic Games yatırımları

Epic Games’e yatırım yapan KKR and Smash Ventures da bu firmaya yatırım yapma konusunda devam kararı aldı. Böylece eskilerin de büyük bir güven duyduğunu görüyoruz. 2019 yılında 4,2 milyar dolar gelir elde ettiği ifade edilen Epic Games’in net kârının 730 milyon dolar civarında olduğu biliniyor. Aslında bu bile yatırım nedenlerini anlamak için oldukça uygun.

Epic Games’in 2020 yılı mali raporu, 5 milyar dolardan fazla gelir ve 1 milyar dolar net kar şeklinde olacağı söyleniyor ve birçok uzman bu konuda hem fikir. Sizce Fortnite gibi oyunlara sahip olan bu şirket, beklediği büyümeyi yakalayabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.