Ana sayfa Apple Android ve iOS sert eleştirilere maruz kaldı

Android ve iOS sert eleştirilere maruz kaldı

Android ve iOS Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney tarafından Las Vegas’ta düzenlenen DICE Summit etkinliğinde topa tutuldu. Sweeney, Android’in iddia edildiği gibi açık bir sistem olmadığını, iOS’in ise Android’den çok daha fazla sorun yarattığını ifade etti.

Tim Sweeney, DICE Summit oyun etkinliğinde oyun dünyasının gelecek on yıldaki vizyonu hakkında konuştu. Epic Games’in CEO’su, gelecek on yılda oyun dünyasının nasıl olması gerektiğini teker teker söyledi. Android’i ve Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’i büyük eleştirilere maruz bıraktı. Epic Games, Fortnite ile büyük bir takipçi kazandı. Bu oyundan elde edilen büyük gelir Epic Games’e oyun platformları karşısında büyük bir finansal özgürlük sağladı.

Android ve iOS oyun dünyasını kötü etkiliyor

Ünlü CEO, DICE Summit’te yaptığı konuşmada, Google’ın oyuncuların Fortnite’ı Play Store yerine Epic Games’in sitesinden yüklemelerinin önüne geçmek için çeşitli hamleler yaptığını iddia etti.

 

Ayrıca o, Google’ın Epic Games’ten indirilen Fortnite’ın virüs olabileceği konusunda uyardığını da ifade etti. Şirketin CEO’su bu uygulama nedeniyle Android’i “sahte bir açık sistem” olarak ifade etti. Birçok işletim sisteminin her gün daha da kapalı hale geldiğini ifade eden Tim Sweeney, bu durumunun platformları yıprattığını ifade etti. Microsoft da eleştirilerden nasibini aldı. CEO, son 10 yıllık deneyiminde Windows’u MacOS gibi kapalı hale getirmeye çalışan Microsoft’un bu nedenden dolayı yavaşlama yarattığını da söyledi.

Son olarak ünlü CEO, tüm oyunlar nedeniyle yapılan ödemelerde Visa ve Mastercard gibi şirketlerin %2.5 ile %3.5 gibi komisyon aldığını ancak Steam, Apple ve Google’ın ise %30 pay aldığını belirtti. 

Samsung Galaxy S20 modeli Apple’dan kopya çekti

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler