Ana Sayfa Dosya Konusu En ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller 2020 Ocak

En ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller 2020 Ocak

Ülkemizde satılan en ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller listesiyle karşınızdayız. İşte sıfır kilometre hibrit ya da elektrikli bir otomobil için ödemeniz gereken ücret.

Otomotiv sanayinde kartlar yeniden dağıtılıyor. Muhtemelen önümüzdeki 10 yıl içerisinde yüzlerce farklı elektrikli otomobil modeli yollarda olacak. Fakat şimdilik elektrik ya da hibrit motor opsiyonuna sahip araç sayısı hayli kısıtlı.

Elbette bu durumun birden fazla sebebi mevcut. Fakat 2022 yılında yerli otomobilimizin satışa sunulmasıyla birlikte, ülkemizdeki elektrikli otomobil satışları da önemli ölçüde artacaktır.

Peki hali hazırda en ucuz fiyattan satılan hibrit ve elektrikli otomobiller hangileri? Bu yazımızda bahse konu listemizi sizlerle paylaşacağız. Fakat listeye geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım. Hibrit motor seçeneği hem elektrik, hem de benzinle çalışıyor. Araç benzinle çalışırken aküsünü şarj ediyor ve daha sonra bu aküden elektrikli motora geçiş yapıyor.

Hibrit araçlarda şehir için benzin tüketimi 3 – 4 LT civarına kadar düşebiliyor. Şehirler arası yollarda ise yüksek devirlerde daha fazla tüketim söz konusu. Çünkü araç belli bir hız limitinin üzerinde tamamen benzin tüketiyor.

Elektrikli otomobiller ise tamamen elektrikle çalışıyor ve aracınızı prize takıp şarj etmeniz gerekiyor. Normal şebeke gerilimiyle ortalama 6 saate şarj olan bu araçlar özel istasyonlarda ise yaklaşık 1 saatte tam şarja ulaşıyorlar.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller listemiz ile başbaşa bırakalım.

2. el otomobil fiyatları uçuşa geçti

En ucuz fiyata alabileceğiniz hibrit ve elektrikli arabalar

Toyota Yaris Hibrit

Özellikleri: Cool e-CVT
Fiyatı: 162.050 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting