Ana sayfa Dosya Konusu En ucuz benzinli sıfır otomobiller – Şubat 2019

En ucuz benzinli sıfır otomobiller – Şubat 2019

Şu aralar otomotiv sektörü zor günler geçiriyor. Ocak ayındaki daralma otomobil fiyatlarına da yansımış durumda. İşte Şubat ayı fiyat listelerine göre en ucuz benzinli sıfır otomobiller.

Malum, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 3.8TL seviyelerinde gezen doların bir anda 7TL’ye dayanmasıyla pek çok sektör neye uğradığını şaşırmıştı. Sonrasında bu dalgalanma giderilmiş olsa da dolar hala 5TL’nin altını göremedi. Doğal olarak bu artış otomobil fiyatlarını da olumsuz yönde etkiledi.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında sıfır benzinli otomobillerin fiyatı 100.000TL’ye kadar dayanmıştı. Bu durum sektördeki sıfır otomobil satışlarının kesilme noktasına gelmesine neden oldu. Sonradan devreye sokulan hurda teşviki ve ÖTV indirimi gibi kampanyalarla sektör rahat bir nefes alsa da hala sıkıntılar tam anlamıyla giderilebilmiş değil.

Geçtiğimiz ay otomotiv sektöründe büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün en büyün nedeni ise kredi faizlerinin hala istenilen seviyelere inmiş olmaması. Bugün sıfır bir araba almak için kredi çekmek istediğinizde geri ödeyeceğiniz meblağ çektiğiniz paranın iki hatta üç katına ulaşabiliyor. Hal böyle olunca da kimse kredi çekmeye yanaşmak istemiyor.

Ocak ayında en çok satan otomobiller için tıklayın

Yine de Şubat ayı listelerine göre en ucuz benzinli sıfır otomobiller, fiyat olarak uygun diyebiliriz. Zira 100.000TL’den satılan modeller şu aralar 60.000TL’nin altına inmiş durumda. Dolayısıyla otomobil alma gibi bir düşünceniz varsa Mart ayı bitmeden harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en ucuz benzinli sıfır otomobiller listemiz ile başbaşa bırakalım. Bu arada listedeki araçların en boş modeller olduğunu da hatırlatalım.

En ucuz benzinli sıfır otomobiller

Renault Clio

Model: Joy 1.2 75bg
Fiyat: 66.900 TL (Hurda Teşvikli Peşin Fiyatı)

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler