Ana SayfaAkıllı TelefonEn iyi ekrana sahip telefon belli oldu

En iyi ekrana sahip telefon belli oldu

Yaptığı karşılaştırma ve testlerle adından bahsettiren DxOMark en iyi ekrana sahip akıllı telefon modellerini listeledi. İşte sonuçlar.

En iyi ekrana sahip telefon belli oldu. Akıllı telefonları geleneksel telefonlardan ayıran onlarca fark sayılabilir. Geleneksel telefonlara baktığımız zaman, çekim gücü iyi olsun ve bir de sesi yüksek çıksın yeterli kabul ediliyordu. Ancak akıllı telefonlarda kamerasından ekranına, işlemcisinden bataryasına kadar pek çok konuda çok ciddi farklılıklar bulunuyor. İşte bu kategorilerden kimin daha iyi anlayabilmenin en iyi yollarından biri de DxOMark tarafından paylaşılan listeleri takip etmek.

iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Geçtiğimiz hafta en iyi kameraya sahip akıllı telefonları listeleyen platform bugünse ekran kaliteleri üzerinden bir karşılaştırmayı paylaştı. Ekran parlaklığı, okunabilirlik, akıcılık, renk gerçekliği gibi kategoriler üzerinden yapılan puanlama sonucu bir genel puana sahip olan ve buna göre sıralanan listenin başında 149 puan alan iPhone 14 Pro Max modeli geliyor. Ancak onu takip eden kardeşi iPhone 14 Pro’nun da aynı puana sahip olduğunu belirtelim.

iphone 14 plus

En iyi ekrana sahip telefon belli oldu

Listenin üçüncü sırasında ise Google Pixel 7 Pro’yu görmek bizleri bir hayli şaşırttı. 146 puan alan bu telefon ilk beş içerisinde yer alan ve iPhone modeli olmayan tek telefon. Nitekim dördüncü sırada 145 puanla iPhone 13 Pro Max ve beşinci sırada ise 144 puanla iPhone 13 Pro modelini görüyoruz.

iPhone 14 Pro

Gözlerimizin bir Samsung modeli aradığı listede bu ismi görebilmek için ancak 12. sıraya kadar inmemiz gerekti. Öyle ki Samsung Galaxy S22 Ultra’nın Snapdragon versiyonu 136 puan alarak en iyi ekrana sahip akıllı telefonlar listesinin 12. sırasında kendisine yer bulabildi.

YouTube yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting