Ana sayfa Akıllı Telefon En iyi selfie çeken telefonlar

En iyi selfie çeken telefonlar

Günümüzde akıllı telefon satın almayı düşünenler için en önemli kriterlerden birisi de selfie yani özçekim performansının iyi olması. Peki en iyi selfie çeken telefonlar hangileri? İşte yanıtı.

Son dönemde teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler sayesinde, akıllı telefonlar ciddi anlamda profesyonel fotoğraf makineleri ile yarışır oldu. Hatta sadece akıllı telefonlarla çekilen uzun metraj filmler bile mevcut. Elbette bu filmlerde çeşitli lens ve uygulamaların da desteği alınmakta.

Günümüzde akıllı telefon satın almak isteyenlerin öncelikli kriterlerinden birisi de ön kamerasının iyi olması. Ya da bir başka değişle sağlam selfie fotoğrafları çekebiliyor olması. Bir telefonun ön tarafında iki kamera bulunması, onun çok iyi selfie fotoğrafı çektiği anlamına gelmiyor.

Bugün sizlerle en iyi selfie çeken telefonlar üzerine hazırladığımız listeyi paylaşacağız. En iyi selfie çeken telefonlar listesini hazırlarken, bu konuda en yetkili mecralardan biri olan DxOMark’ın puanlarını baz aldı.

Malum, DxOMark akıllı telefon kameraları konusunda tarafsız olan güvenilir bir mecra. Farklı telefonlarla pek çok standart altında yapılan testler sonrasında ortalama bir puan oluşturuluyor. Biz de listemizi bu ortalama puana göre oluşturduk.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en iyi selfie çeken telefonlar listesi ile başbaşa bırakalım.

Selfie çekebileceğiniz en iyi telefonlar!

Google Pixel 3

DxOMark Puanı: 92

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler