Ana SayfaAkıllı TelefonEn iyi kamera bakın hangi akıllı telefonda: DxOMark açıkladı

En iyi kamera bakın hangi akıllı telefonda: DxOMark açıkladı

En iyi kamera oldukça ilginç bir akıllı telefonda çıktı. Hadi gelin hangi cihazın en iyi kameraya sahip olduğuna birlikte bakalım.

En iyi kamera hiç beklenmeyen bir cihazda. Günümüzde akıllı telefonlar son derece yaygın bir kullanım alanına sahip. Bu piyasa son derece hareketli olduğu için yeni ürünler hızlı bir şekilde ortaya sürülüyor. Mesela iPhone 14 serisi çok hızlı bir şekilde kullanıcılarla buluştu. Herkes onun en iyi akıllı telefon olduğunu düşünüyordu.

En iyi kamera

Yapılan yeni bazı karşılaştırmalar ile birlikte en kaliteli görüntü alma kapasitesine hangi akıllı telefonun sahip olduğu belli oldu. Muhtemelen birçok kişi bunun iPhone 14 olduğunu düşünüyor. Ancak durum oldukça farklı. DxOMark tarafından yapılan bir çalışma ile birlikte kamerası en iyi olan cihaz ortaya çıktı.

En iyi kamera özellikleri bu cihazda

Huawei günümüzün en iyi akıllı telefon modellerini piyasaya sunuyor. Mesela Huawei Mate 50 Pro en güçlü kameraya sahip akıllı telefon olarak açıklandı. DxOMark tarafından yapılan açıklama beraberinde büyük tartışmalara neden oldu. Bu cihazın yakınlaştırma yeteneği 148 puan almayı başardı.

En iyi kamera

Genel olarak baktığımızda Huawei son derece yüksek puanlar almayı başarıyor. Ne yazık ki diğer rakipleri olan iPhone ve Samsung geri planda kaldı. Huawei Mate 50 Pro ortalığı adeta yakıp kavurdu. Toplam skoru 149 olan bu cihaz en iyi kameraya sahip akıllı telefon olarak ön plana çıktı. Cihazın ana kamerası bile yüksek puan aldı.

Huawei Mate 50 Pro özellikleri

Bu cihazın 50 MP çözünürlüğünde ana kamerası bulunuyor. Bu kamera 3.5x optik yakınlaştırma imkanı bile sunabiliyor. Ayrıca 64 MP periskop telefoto ve 13 MP ultra geniş kamera yer alıyor.

Yeni iOS güncellemesi kritik bir hata içeriyor

En iyi kamera özelliklerine sahip olan bu cihaz aynı zamanda 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Yani kamera özelliklerine baktığımızda gerçekten de şaheserler ortaya çıkarabilecek bir güce sahip olduğunu görüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting