Ana SayfaGenelFord Focus üretimi durdurulabilir

Ford Focus üretimi durdurulabilir

Dünyanın en ünlü otomobil üreticilerinden biri olan Ford, otomobil tutkunlarının ilk tercihlerinden biri olan modelini artık üretmeyecek!

Ford Focus üretimi durdurulabilir. Ford, otomobil dünyasının en önemli markalarından biri. Seri üretimin ilk temsilcisi olan ve bu yüzden de piyasanın ağır toplarından biri olarak kalmayı başaran Amerikalı otomotiv devi, tıpkı diğer rakipleri gibi elektrikli otomobiller üzerine olan çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Bu kapsamda 2030 yılına gelindiğinde portföyündeki bütün otomobillerin elektrikli olmasını amaçlayan şirket, son zamanlarda yaptığı açıklamalarla kafalarda birçok soru işareti oluşmasına neden oldu.

2018’de Türkiye’nin en çok sevilen otomobilleri 9

Amerikalı otomotiv devinden gelen açıklamalarda, elektrikli otomobil dönüşümünün hızla devam ettiği ve bu kapsamda 2030 yılına gelindiğinde tüm otomobillerinin elektrikli modellerden oluşacağı belirtilirken, açıklamanın sonunda kullanılan “ancak portföyümüzü gözden geçirecek ve bazı modellerle yollarımızı ayırmış olacağız” sözleri kafaları bir hayli karıştırdı.

2016 Ford Focus RS 103 626x382 1

Ford Focus üretimi durdurulabilir

Şirketin farklı zamanlarda yaptığı açıklamalar ve bizzat içeriden aktarılan bazı bilgilere göre Ford’un üretimini sonlandıracağı aracın ise Fiesta modeli olduğu anlaşıldı. Neredeyse 50 senedir aralıksız üretilen ve Focus ile birlikte markanın en önemli iki modelinden biri olan Fiesta’nın neden elektrikli araç dönüşümünde yer almayacağı henüz anlaşılamamışken, bir başka duyum hesabı bu modelin 2023 yılında son defa üretileceğini ve sonrasında üretiminin tamamen sonlandırılacağını iddia etti.

Ford Focus casus kameralara yakalandı 2

Her ne kadar otomotiv dünyasında üretimi sonlandırılan modelleri görmeye alışkın olsak da, bu kadar bilindik ve alışılmış bir modele veda etmek, otomobil tutkunları için hiç de kolay olmayacaktır.

Organize İşler dizisi başlıyor! Efsane kadro!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting