Ana Sayfa Akıllı Telefon En fazla akıllı telefon üreten şirket bakın hangisi oldu

En fazla akıllı telefon üreten şirket bakın hangisi oldu

Pandemi en fazla akıllı telefon üreten şirket sıralamasında bile değişikliğe neden oldu. Hadi gelin konuyla ilgili bütün sürprizlere birlikte bakalım.

TrendForces tarafından yapılan kapsamlı bir araştırma karşımıza bazı önemli ayrıntılar çıkardı. En fazla akıllı telefon üreten şirket ünvanı bunlardan birisiydi. 2020 yılında akıllı telefon üretimi 1,25 milyar birim sınırında kaldı. Herkesi şaşırtan ilk haber bu oldu. Pandemi öncesinde bu rakamlar fazlasıyla aşılabiliyordu.

Geçen yıla kıyasla yüzde 11 rekor üretim hacmi düşüşü yaşayan bu sektör, Samsung tarafından bile kurtarılamadı. İnsanların çok fazla evde kaldığı şu dönemde akıllı telefonlar yerine bilgisayarlar tercih edildi.

Akıllı telefon üretimi neden düştü?

Her ülke için akıllı telefon üretimi konusunda farklı bir düşüş nedeni olduğunu söyleyebiliriz. Mesela Türkiye’de bu cihazlardan alan kişi sayısının azalmasının en büyük nedeni aşırı pahalılaşma oldu.

en fazla akıllı telefon üreten şirket

 

Başka ülkelerde ise böyle bir durum ile karşılaşmalarının en büyük nedeni bilgisayarlara yönelim oldu. Hem laptop hem dedi masaüstü bilgisayarlarda aşırı bir talep oluştu. Hata sırf bu yüzden Intel gibi firmalar rekor gelirler elde etti. Her ne kadar akıllı telefon üretiminde düşüş yaşansa bile yine de Samsung en fazla akıllı telefon üreten firma oldu.

Sosyal medyada Samsung ile ilgili çok fazla paylaşım yer aldı. Bazıları şirketin birbirinin aynısı yeni modeller ürettiğini söyledi. Kimileri ise herhangi bir yenilik katmadan lider olduğunu belirtti. Peki siz Samsung şirketinin lider olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting