Samsung Koronavirüs darbesi yedi! Üretim 2022’ye sarktı

En sevilen telefon markası

Akıllı telefon sektöründe çok ciddi bir yere sahip olan Samsung Koronavirüs darbesi yedi. Şirketin üretim planları adeta alt üst oldu. İşte Samsung üretim gecikmesi ile ilgili tüm detaylar.

Güney Koreli şirket, Ar-Ge çalışmalarına son zamanlarda büyük bir yoğunluk vermişti. Ancak Samsung Koronavirüs darbesi ile karşı karşıya. Özellikle de yonga setleri şirketin en çok yoğunlaştığı kategoriler arasında yer alıyordu. Şirket hali hazırda 3nm geliştirme sürecine sahip yonga setlerinin üretimi konusunda TSMC ile yarışabilecek kadar güçlü bir konuma yükselmişti. Şimdi ise bu avantajını kaybedebilir.

Samsung Koronavirüs nedeniyle üretim yapamıyor

Birçok akıllı telefon şirketi gibi Samsun da büyük bir yavaşlama içerisinde. Her ne kadar akıllı telefon üretimi ile ilgili sorunlar daha az yaşansa bile, özellikle yonga setleri büyük sıkıntı.

Samsung Koronavirüs darbesi yedi

Samsung, son yıllarda yaptığı atak ile birlikte Qualcomm ve MediaTek’in ardında 3. sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Ancak bu yükseliş çok uzun sürmedi. Koronavirüs dalgasının her yere yayılması ile birlikte şimdilerde üretim yapamaz hale geldi. Oysaki Samsung, 3nm’lik yonga setini üreten ilk şirket olmayı çok istiyordu.

Samsung 65 yaş üstü kişilerin cep telefonlarını tamir etmek için evlerinden alacak!

Dünyanın en büyük üretici şirketlerinden olan Samsung normal şartlarda 3nm’lik yonga setini 2021 yılında çıkaracaktı. Şimdi ise bu planı bir yıl erteledi. Samsung 2022 yılında bu yonga setlerini üretmeyi düşünüyor. Sizce bu virüs dalgası Samsung’u daha başka hangi yönlerden etkileyebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir