Ana SayfaAkıllı TelefonEn çok telefon satan kim? Samsung mu Huawei mi?

En çok telefon satan kim? Samsung mu Huawei mi?

2019’un 3. çeyreğine ilişkin mali raporlar açıklandı. Peki en çok telefon satan kim? Samsung mu, Huawei mi yoksa Apple mı? İşte bu sorunun yanıtı.

Akıllı telefon sektöründeki rekabet gün geçtikçe biraz daha artıyor. Malum, sektörde akıllı telefon üretimi yapan pek çok firma mevcut. Fakat global pazarın geneline baktığımızda öne çıkan bir kaç ismin olduğunu görüyoruz. Zaten bu isimler ağırlıklı olarak ülkemizde de faaliyet gösteriyorlar.

Birkaç sene öncesine kadar sektöre yön veren LG, Sony, HTC gibi isimler ise artık zirvenin hayli uzağında kalmış durumdalar. Hatta bu isimlerin ilerleyen dönemde akıllı telefon pazarından silinme ihtimalleri bile mevcut.

Olağan tabloya baktığımızda, son 1 – 2 yıldır karşımıza çıkan sıralamanın değişmediğiniz görüyoruz. Fakat şirketler arasındaki makas iyiden iyiye daralmış durumda. Özellikle de zirve için kıyasıya bir rekabetin olduğunu söylemek mümkün.

Elbette bu noktada Huawei’nin ayağına taş bağlandığını ve dolayısıyla büyük bir handikapla yarıştığını hatırlatmak gerekiyor. Malum, yeni çıkan Huawei ve Honor modellerinde Google servislerinin bulunmuyor oluşu, Çinli üreticiye global pazarda önemli kayıplar yaşattı. Neyseki Huawei bu kayıpları kendi ülkesi sayesinde aşmış durumda.

Peki 2019’un 3. çeyreğinde en çok telefon satan kim? Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu sorunun yanıtı ile başbaşa bırakalım. (Diğer markaları görmek için sayfayı değiştiriniz.)

Oppo

Oppo Reno 2

Pazar Payı: %9.1
Satılan Telefon: 32 milyon
2018’deki Pazar Payı: %8.6
2018’de Satılan Telefon: 30.2 milyon
Değişim Oranı: +%6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting