Elon Musk, Mayıs ayında yeni bir kural daha getiriyor

Elon Musk, Twitter'ın reklam gelirlerinin yüzde 50 düştüğünü söyledi

Elon Musk, Twitter platformunda bir çok şeyi değiştirdi ancak şimdi tekrar değişiklikler geliyor. İşte tüm detaylar.

Twitter, yayıncılara para kazanmanın yeni bir yolunu sağlayabilir. Şirket başkanı Elon Musk’a göre Twitter, medya yayıncılarının önümüzdeki ay en kısa sürede web sitesinde yayınladıkları makalelere erişim için kullanıcılardan ücret almasına izin verecek. Kullanıcılar, her bir makale başına fiyat ödeyecekler. Ancak Elon Musk konuyla ilgili tüm detayları henüz açıklamadı.

Elon Musk 2018 yılındaki tweet'iyle federal iş yasasını çiğnedi

Bu noktada, yaklaşan özellikle ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor. Musk, yalnızca önümüzdeki ay kullanıma sunulacağını söyledi – ne tür hesapların ve medya kuruluşlarının makale başına ücretlendirme sunabileceği açık değil. Ayrıca, sitenin komisyon olarak ne kadar alacağı da belli değil. Şirket resmi olarak Süper Takipleri Aboneliklerle değiştirdiğinde Musk, önümüzdeki 12 ay boyunca içerik oluşturuculardan para almayacağını duyurdu. Yıl sona erdikten sonra, Twitter aboneliklerde yüzde 10’luk bir kesinti yapacak.

Musk yönetimindeki Twitter, geliri artırmak için giderek daha fazla ücretli özellik sunuyor. Bu noktada, doğrulama rozetinin artık ayda 8 ABD doları olan Blue aboneliği için bir avantaj olarak geldiği doğru. Twitter, kullanıcıların ödemek zorunda kalacağı yeni bir API başlatmak için ücretsiz API’sini de kapattı. Şirket ciddi anlamda bir çok değişiklikten geçti ancak bu değişikliklerin sonu gelmeyecek gibi görünüyor. Bu kapsamda daha fazlası da yakında sunulabilir.

Valve, Half-Life 3’ü yapmıyor ama oyuncuların Half-Life’ı unutmasını istemiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir