Ana SayfaKripto ParaElon Musk uzay çalışmaları nedeniyle ağır linç yedi: Herkes sakin olsun

Elon Musk uzay çalışmaları nedeniyle ağır linç yedi: Herkes sakin olsun

Elon Musk uzay çalışmaları nedeniyle ağır bir linç ile karşı karşıya. Onun yaptığı bu çalışmalar Çin’de sert tepkilere neden oluyor. Hadi gelin olayın perde arkasına birlikte bakalım.

Elon Musk uzay çalışmaları bugüne kadar daha çok Amazon şirketinin kurucusu tarafından tepki ile karşılanıyordu. Hatta kendisi NASA tarafından verilen bir ihale hakkında dava açmıştı. Bu ihale SpaceX şirketine verildiği için büyük bir tartışma konusu oldu. Amazon uzay ihalesini kendisinin kazandığını iddia ediyordu.

Şimdi ise yeni bir tartışma daha başladı. Fakat bu seferki tartışma Amazon kaynaklı değil. Çin sosyal medya platformları tuhaf bir şekilde Elon Musk aleyhinde bazı başlıklar açıyor. Bu başlıkların daha çok onun şirketleri ile ilgili olduğunu görüyoruz Tesla ve SpaceX ateş hattında.

Elon Musk uzay çalışmaları eleştiri yağmuruna tutuluyor

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre ünlü girişimci Tesla marka araçları yeterince desteklemiyor. Daha doğrusu Tesla araçlarında yaşanan problemler ile ilgili yeterli düzeyde hizmet verilmiyor. Bu durum Çinli müşterileri kızdırmış gibi görünüyor.

Elon Musk uzay çalışmaları

Bazıları ise onu uzay çalışmaları üzerinden vurmaya çalışıyor. SpaceX tarafından uzaya gönderilen starlink isimli uydular dünyanın başına bela oldu ifadeleri kullanılıyor. Hatta Çin Uzay İstasyonu starlink isimli uydular ile neredeyse çarpışmak üzere. Bazıları iki defa böyle bir çarpışmanın eşiğinden dönüldüğünü söylüyor. Elon Musk çalışmaları bu nedenle sosyal medya platformlarında yoğun şekilde tartışılıyor.

Elon Musk neden Dogecoin’i desteklediğini açıkladı

Starlink uzaydaki çöp yığınları olarak adlandırılıyor. Ayrıca bazıları Musk hakkında ABD hükümetinin ve ABD ordusunun yarattığı yeni bir silah ifadelerini kullanıyor. Kısacası bu aralar hem Musk hem de onun şirketleri çapraz ateşte. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting