Valve, Half-Life 3’ü yapmıyor ama oyuncuların Half-Life’ı unutmasını istemiyor

half-life

Half-Life 3 için söylenecek pek fazla şey kalmadı. Şimdiye kadar oyunla ilgili o kadar çok yazıldı, çizildi ancak ortada Half-Life 3 yok. Valve’ın böyle bir planı şimdilik ve yakın gelecekte olmayacak görünüyor. Belki daha sonra işler değişebilir. Diğer taraftan dikkat çekici bir durum yaşandı. Counter-Strike 2’de Gordon Freeman’a gönderme keşfedildi. Kimileri bu göndermeyi Gabe Newell ve ekibi Half-Life’ın unutulmasını istemiyor şeklinde yorumladı.

Bu yaz sonuna doğru çıkması planlanan Counter-Strike 2 (CS2) yepyeni bir oyun değil. Aslında Counter-Strike: Global Offensive için geliştirilen dev bir güncelleme. Ücretsiz çıkacak olan CS2 güncellemesi içerdiği yeni teknolojiler ve özelliklerle, Global Offensive’in grafiklerini ve oynanışını kökten değiştirecek. Bazı şanslı oyuncular test amacıyla CS2’yi oynuyor. Bu sayede bir oyuncu, CS2’deki çift Beretta’nın Half-Life‘a (HL) gönderme içerdiğini buldu. Yani Easter egg keşfetti.

HL hayranı olan YouTuber Richter Overtime, Beretta Easter egg’ini Twitter’da paylaştı. Tabancanın üzerinde “Gordon F.” ismi yer alıyor. Bunun Gordon Freeman olduğunu gören herkes anlar.

Half-Life

2001’de Gearbox Software, HL için ek paketler geliştiriyordu. Gearbox bunun bir parçası olarak orijinal HL’deki karakter, yaratık, silah vs… modellerini daha güzel görünmeleri için elden geçirip, yeniden düzenledi. Bazı oyunculara göre Valve’ın klasik tasarımları daha güzel. Bazıları ise Gearbox’ın elden geçirdiği parlak ve süslü tasarımları seviyor. Orijinal oyunda Gordon ve diğer karakterlerin kullandığı tabanca Glock’a dayanıyor. Gearbox, HD pakette bunu değiştirdi ve tabancayı Beretta yaptı. CS2’deki Gordon F. isimli tabanca da Beretta. Bu durum oyuncular tarafından hata olarak nitelendirildi ve Valve’ın kendi orijinal tasarımına geri döneceği şeklinde yorumlandı.

Yapay zekayı telefonla arayıp konuşabilirsiniz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir