Ana SayfaGenelElon Musk vazgeçti Twitter çakıldı!

Elon Musk vazgeçti Twitter çakıldı!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini duyurması üzerine platformun hisseleri deyim yerindeyse çakıldı. İşte detaylar.

Elon Musk vazgeçti Twitter çakıldı! Tesla CEO’su Elon Musk, gündemden düşmek nedir bilmiyor. Dünyanın en zengin iş insanlarından birisi olan Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın alacağını ve bu konuda anlaşmanın sağlandığını duyurmuştu. Zaman zaman kripta para borsasını manipüle etmekle suçlanan Tesla CEO’su, şimdi de Twitter hisselerini alt üst etti. Elon Musk, Twitter’ı satın alacağını açıkladığında platformun hisseleri ciddi derecede artış göstermişti. Fakat Musk’ın kararından dönmesi, Twitter hisselerinin serbest düşüşe geçmesine neden oldu.

Elon Musk ve Twitter cephesinde şaşırtıcı gelişme

Elon Musk vazgeçti Twitter çakıldı!

Bildiğiniz gibi Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi olacaktı. 44 milyar dolarlık satış sözleşmesi konusunda uzlaşı sağlanmışken, Elon Musk kararından vazgeçtiğini duyurdu. Anlaşmayı feshettiğini açıklayan Tesla CEO’su, Twitter hisselerinin yüzde 8’den fazla değer kaybetmesine neden oldu.

Twitter, çalışanlarına Elon Musk anlaşması hakkında tweet atmamalarını söyledi

Spekülasyon iddiası

Elon Musk’ın bu hamlesi, spekülasyon iddialarını da beraberinde getirdi. Sosyal medyada güçlenen iddialara göre Musk Twitter’ı satın alacağını duyurduğu esnada platformun hisselerinin yükseleceğini de biliyordu.

Elon Musk için süre

Bu sebepten dolayı manipülasyon yapan Musk, daha sonrasında anlaşmadan çekilerek Twitter hisselerinin çakılmasına yol açtı. Tabii bunların yalnızca birer komplo teorisi olduğunun da altını çizmiş olalım. Sonuçta Musk bir iş insanı ve bir uygulamayı satın alma hakkı olduğu kadar bundan vazgeçme hakkı da var.

TikTok Onlyfans kullanıcılarına göz dikti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting