Elon Musk Twitter’ın logosunu değiştireceğini söyledi

Elon Musk ,Twitter

Elon Musk ,  sitede yaptığı paylaşımla yine olay yarattı. Bu gece yeterince iyi bir X logosu yayınlanırsa, yarın dünya çapında yayına girmesini sağlayacağız söylemi meraklı gözleri üzerine çekti.   

Musk, titreyen bir “X” resmi paylaştı ve daha sonra bir Twitter Spaces sesli sohbetinde Twitter logosunun değişip değişmeyeceği sorulduğunda “Evet” yanıtını verdi ve “uzun zaman önce yapılmalıydı” diye ekledi.

Elon Musk Twitter

Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana oldukça  çalkantılı bir görev süresi yönetiyor.  Elon Musk’ın sahibi olduğu X Corp. Twitter Inc.’i bünyesinde dahil etti. Bu hamle, Çin’in WeChat’i gibi bir “süper uygulama” yaratma vizyonu Musk’ın  ilk adımı olarak görüldü.

Ardından kuşun yerini Nisan ayında geçici olarak Dogecoin’in Shiba Inu cinsi köpeği yer almıştı ve bu da meme coin’in piyasa değerinin artmasına yardımcı olmuştu.

Elon Musk Twitter

Musk bu ayın başlarında Twitter’ın çeşitli hesapların günde kaç tweet okuyabileceğini sınırlayacağını açıkladığında, kullanıcılar ve pazarlama uzmanları tarafından yaygın bir eleştiriye maruz kalmıştı.

Günlük limitler, Meta’nın sahip olduğu rakip hizmet Threads’in büyümesine yardımcı oldu ve Threads, piyasaya sürüldükten sonraki beş gün içinde 100 milyon kayıt sayısını aştı.

Twitter‘ın yaşadığı en son sorun, Salı günü açılan ve firmanın eski çalışanlarına en az 500 milyon dolar kıdem tazminatı borcu olduğunu iddia eden bir dava oldu. Musk şirketi satın aldığından beri, şirket maliyetleri düşürmek için işgücünün yarısından fazlasını işten çıkarmıştı.

Musk’in şimdi istediği değişiklik, nasıl tepki çekeceğini bize zaman gösterecek.

Ubisoft’tan bir Invincible oyunu geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir