Şok Şok Elon Musk Oğlunun ismini değiştirdi!

Elon Musk Bebeği 2

Elon Musk yeni doğan oğlunun ismini X Æ A-12 koymuş ve büyük tepki çekmişti. Musk bu ismi değiştirmek zorunda kaldı.

Elon Musk ve eşi Grimes, Instagram’dan yaptığı açıklamayla yeni doğan bebeklerinin ismini değiştirdiklerini ve artık çocuğun adının X Æ A-12 olmadığını açıkladı. Herkes yeni ismin ne olduğunu merakla beklerken Grimes açıklamasına yeni bir post ile devam etti. Çocuğun yeni isminin “X Æ A-Xii” olduğunu açıkladı. Xii 12’nin yazı ile yazılmış versiyonu.

Son günlerde gündem oldukça yoğun. Bu yoğun gündemin arasından sıyrılan çok farklı bir konu var. Bu da Elon Musk’ın yeni doğan çocuğuna verdiği isim. Muhakkak duymuşsunuzdur. Elon Musk yeni doğan çocuğunun ismini  X Æ A-12 olarak belirlemişti. Musk ismin hikayesini şu sözlerle anlatmıştı. “Başta X harfi, daha sonra Æ harfi geliyor. Bu da ‘ash’ (kül) olarak telaffuz ediliyor. A-12 ise benim katkım, CIA’in keşif uçağı ‘Archangel-12’yi (Başmelek) ima ediyor. Gelmiş geçmiş en havalı uçak.” Ayrıca Musk’ın eşinin en sevdiği şarkının isminin de Archangel olması tatlı bir tesadüf. Bu cümlelerden de anlaşılacağı üzere X Æ A-Xii olarak güncellenen çocuğun ismi Ash A-12 olarak telaffuz ediliyor.

Elon Musk bebeği

Çocuğun ismi neden değişti?

Çiftin çocukları ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğdu. Eyaletin kanunlarına göre isimlendirme yapılırken rakamlara yer verilmesine izin verilmiyor. Bununla birlikte “Æ” ibaresi de Kaliforniya kanunları için geçerli bir harf değil. Bu nedenle çift, ilerleyen günlerde yeni bir değişikliğe daha gitmek zorunda kalabilir. Bakalım Elon Musk çocuğun marjinal isminde bir değişikliğe gidecek mi ? Siz çocuğun ismi hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce Elon Musk tarafından ileri sürülen gelişen teknoloji ile geleneksel dillerin kullanımının azalacağı düşüncesi ne kadar doğru ? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Realme Buds Air Neo ve Buds Q tanıtıldı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir