Ana SayfaGenelElon Musk Twitter'ı devraldı! Troller şimdiden hareketlendi

Elon Musk Twitter’ı devraldı! Troller şimdiden hareketlendi

Elon Musk Twitter’ı devraldı. Ancak bu uzun süredir devam eden problemlere direkt olarak çözüm getirmek yerine ortalığı biraz daha karıştırdı. İşte tüm detaylar.

Devralmadan bu yana bir günden az zaman geçti, ancak Elon Musk’ın şirketin zirvesine geçişi şimdiden platformu etkiliyor. Anlaşmanın tamamlandığı ve şirketin bazı yönetici kadrosunu tasfiye etmeye başladığı haberini takiben, bazı gruplar Twitter’ın denetleme kurallarını test etmeyi seçti. Washington Post ayrıca, Musk’ın devralınmasından hemen sonraki saatlerde “ırkçı karalamaların gece boyunca yaygın bir şekilde yayınlandığını” bildirdi. Sosyal platformlardaki dezenformasyonu inceleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Network Contagion Research Institute (NCRI), Cuma sabahı Twitter’da ırkçı söylemlerinde keskin bir artış gözlemlediğini söyledi.

Elon Musk Twitter'ı devraldı! Troller şimdiden hareketlendi

Bazıları Musk’ın platfotmu satın almasını sabote etmeye çalışıyor diyebiliriz. Bu kapsamda troller şimdiden yoğun bir çaba içinde rahatsız edici tweetler atmaya başladılar. Şimdilik, bu çabaların ne kadar yaygın olduğu belli değil. Geçmişteki taciz kampanyalarında olduğu gibi, küçük bir grup trol, özellikle şirket için bir karışıklık anında çok büyük bir etkiye sahip olabilir. Bloomberg’e göre şirkette geçici olarak CEO görevlerini üstlenen Musk, Cuma günü yaptığı açıklamada, “çok çeşitli bakış açılarına sahip bir içerik denetleme konseyi” kurana kadar yasaklı hesapları eski durumuna getirmeyeceğini veya şirketin içerik politikalarında “büyük” değişiklikler yapmayacağını söyledi. ” Elon Musk ifade özgürlüğünün ciddi bir savunusu olsa da bu durum hoş karşılanmayacak gibi duruyor.

House of the Dragon 2. sezon 2024’te gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting