Ana SayfaGenelTwitter yeni özelliğini duyurdu!

Twitter yeni özelliğini duyurdu!

Twitter artık kullanıcılardan canlı Spaces konuşmalarını dinlemeleri için ücret almanıza izin vermiyor. İşte yenilik ile ilgili tüm detaylar.

Sosyal medya, The Information’a Biletli Alanlar testini süresiz olarak “duraklattığını” bildirdi. Şirket, bu hareketin Twitter için “çekirdek Spaces deneyiminin” geliştirilmesine olanak sağlayacağını söylüyor. Şirket, Biletli Alanların halka açık testine, özelliğin açıklanmasından üç ay sonra geçen yıl Ağustos ayında başladı. Bu, içerik oluşturucuların sesli sohbetleri bir ödeme duvarının arkasına koymasının bir yoluydu. Ancak, Twitter’ın potansiyel karı nispeten düşüktü – 50.000 doların altındaki gelirden sadece yüzde 3’lük bir kesinti alacak ve bunun sadece yüzde 20’sini talep edecekti. Bu ücrete Apple ve Google ödemeleri dahil olsa da, yine de ev sahiplerinin gelirin çoğunu alacağı anlamına geliyordu.

Twitter yeni özelliğini duyurdu!

Bu, Twitter’ın genel olarak Spaces’tan vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Şirket, Topluluklar içindeki canlı sohbet desteğini deniyor ve temalı istasyonlar ve günlük özetler gibi projeler üzerinde çalışıyor. Canlı sesli sohbet alanı, erken pandemi sırasında olduğu kadar sıcak değil ve bu, ödeme yapan kullanıcıları çekmeyi zorlaştırabilir. Daha sonra ne olacağı belli değil. Ticketed Spaces’in durdurulması, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla bağlantılı olmasa da, gelen lider, şirketin kârlılığını artırırken bir “şehir meydanı” yapmaya çalışırken şirkette kapsamlı değişiklikler sözü verdi. Bu kapsamda daha fazla değişiklik de sosyal medya devinin bünyesinde duyurulacak diyebiliriz.

House of the Dragon 2. sezon 2024’te gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting