Phoenix Point büyük beğeni topladı

phoenix point

XCOM’un yaratıcılarının geliştirdiği yeni strateji oyunu Phoenix Point 3 Aralık günü yayınlandı ve oyunculardan büyük beğeni topladı.

XCOM tarzı bir oyun deneyimi sunan Phoenix Point, daha detaylı bir strateji ve taktik oyun derinliği sunmasıyla, XCOM serisinden ayrılıyor.

Oyunun yapımcısı Snapshot Games, merkezi Sofia, Bulgaristan’da bulunan bağımsız bir video oyun geliştiricisi. Snapshot Games, 2013 yılında Julian Gollop ve David Kaye tarafından kuruldu. Gollop, 1990’larda UFO: Enemy Unknown ve XCOM: Apocalypse ile X-COM video oyunu serisini yaratan geliştiricilerden biri olarak biliniyor.

Phoenix Point XCOM’un gerçek mirasçısı mı?

Uzun süredir geliştirilme aşamasında olan Phoneix Point, 90’lı yılların büyük beğeni toplayan XCOM: Terror from deep oyununun devamı olarak kabul ediliyor. Deniz canlılarının mutasyona uğrayarak insanlara saldırdığı bir senaryoya sahip olan oyun, devasa deniz canlılarıyla çatışmayı konu alıyor.

Orijinal XCOM oyunlarında olduğu şekilde bir üs yönetim ve geliştirme özelliği de olan oyun için, 90’lı yıllardaki orijinal XCOM’a en yakın deneyimi yaşatacağı iddiası da yer alıyor.

Yeni nesil XCOM’ların oyun motorunu kullanan ancak daha derin bir oyun deneyimi için geliştirilen Phoneix Point’te çatışma sırasında düşman birimlerinin farklı bölgelerini de hedef almak mümkün. Böylece düşman birimlerin çeşitli yeteneklerini devre dışı bırakmak da mümkün oluyor.

Taşınabilir akıllı hoparlör Amazon EIPSSE!

İlk duyurulduğunda Steam üzerinde yayınlanmak üzere planlanan oyun, aradan geçen yıllarda Epic ile anlaşarak Steam üzerinden çekildi. Şu anda sadece Epic oyun marketi üzerinden erişilebilen oyun Epic’in Steam’a karşı öne sürdüğü ağır toplardan biri olarak da kabul ediliyor.

phoenix point

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir