Elon Musk için süre doluyor: Twitter’da son durumlar

Elon Musk için süre

Elon Musk için süre artık dolmak üzere. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Twitter ile ilgili anlaşmanın süresinin dolmak üzere olduğu görülüyor.

Dünyanın en ünlü girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk için süre artık tamamen bitiyor. Nisan ayının sonunda Twitter platformunu satın almak istediğini söylemişti. Hatta 44 milyar dolarlık astronomik bir ücretle platformun satın alınacağını belirtti. Ancak o günden beri çok fazla gelişme yaşandı.

Elon Musk için süre

Bazıları tarafından spekülatör olarak değerlendirilen Elon Musk artık yolun sonuna geldi. Twitter platformunu satın alması ile ilgili anlaşmayı askıya almıştı. Platformda yer alan bot hesap sayısının çok fazla olduğunu belirtti. Bu nedenle satın alım işleminden vazgeçtiğini söylemişti. Şimdilerde ona tanınan sürenin sonuna gelindi.

Elon Musk için süre doluyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda ünlü girişimcinin bu platformu satın alma konusunda iddialı olduğunu görüyoruz. ABD merkezli şirket tarafından yapılan açıklamalarda Elon Musk için tanınan sürenin sonuna gelindiği görülüyor.

Elon Musk için süre

Twitter ile ilgili satın alım işlemlerinin askıya alınması kararı artık geçersiz kalabilir. Ünlü girişimci zaten bu platformu satın almak istiyor. En azından göstergeler bu yönde diyebiliriz. Ancak birçok kişi onun sırf gündeme gelebilmek için böyle bir adım attığını söylüyor. Kimileri ise ona dolandırıcı diyecek kadar ileriye gidiyor.

Elon Musk’ın öz sermaye payı 33,5 milyar dolar oldu

Elon Musk öz sermaye payı ile bu işe gireceğini açıklamıştı. Kendisi yaklaşık olarak 33,5 milyar dolarlık bir öz sermaye payına işaret etti. Ancak geriye kalanı krediler ile karşılanacaktı. Yani dünyanın en zengin insanı bile olsa bu tür kredilere ihtiyaç duyuyor.

Twitter, TweetDeck Mac uygulamasını kapatacak

Tüm bunlara ek olarak kendisinin Tesla hisselerini satma yolunu tercih edeceği de ifade ediliyor. Kısacası Twitter’da her an her şey olabilir. Özellikle yatırımcıların buna hazırlıklı olması gerekiyor.