Ana SayfaGenelElon Musk , " sokağa çıkma, evde kal " çağrısına ne diyor?

Elon Musk , ” sokağa çıkma, evde kal ” çağrısına ne diyor?

Teknoloji dünyasının son yıllardaki en popüler isimlerinden Elon Musk, koronavirüs salgını sebebiyle uygulanan devlet politikalarını eleştirdi: Özgürlüğümüzü geri verin!

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir Tesla etkinliğinde konuştu. Musk, koronavirüs salgını ve alınan önlemlerle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Aşağıdaki Twitter paylaşımında da görebileceğiniz üzere Musk, yetkililere oldukça tepkili.

“Evlerden çıkılmaması gerektiğini söylüyorlar ve çıkarlarsa da tutuklanacaklarını belirtiyorlar. Bu, faşistçe bir yaklaşım, hiç demokratik değil. Bu, özgürlük de değil. İnsanlara özgürlüklerini geri verin.”

Musk’ın söyleminin alıntılandığı bu tweet, Twitter’da 25 binden fazla beğeni ve 5 binden fazla retweet aldı. Ona katılanlar olduğu gibi, yaptığı iş ortaklıkları sebebiyle “samimi olmadığını düşünen” kişiler de az değil.

Elon Musk , " sokağa çıkma, evde kal " çağrısına ne diyor?

Aslında son dönemde Elon Musk, açıklamaları itibarıyla eleştiriler alan bir isim. Mars’a koloni kurma fikrinden tutun da SpaceX şirketiyle yapılan test uçuşlarına, sürücüsüz otomobillere kadar pek çok heyecan verici konuda başrol oynayan Musk, sanırız bu virüs sebebiyle, ya da tutunduğu tavır sebebiyle sempatisini kaybetmeye başladı.

Elon Musk Mars konusunda bir hayli endişeye sahip

SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk Mars kolonileştirilmesi ile ilgili bazı planlarını anlatmak üzere washington’daki bir etkinliğe geçti. Buradaki konuşmasına Teksas test merkezindeki çalışmalar nedeniyle geç başladı. Ünlü girişimci Mars’a ulaşmayı başarmak ile ilgili biraz karamsar konuştu. Ona göre şirketi Mars’a ulaştığında kendisi hayatta olmayacak.

Musk, Satellite 2020 konferansı sırasındaki konuşmasında “İlerleme hızımızı geliştiremezsek, Mars’a gitmeden önce kesinlikle öleceğim. Yörüngedeki ilk insanlar için hazırlanmak 18 yılımızı aldıysa, inovasyon hızımızı iyileştirmeliyiz yoksa kesinlikle Mars’tan önce öleceğim.” diyerek Mars konusundaki derin endişelerini dile getirdi.

COVID – Koronavirüs oyunu hazır, yakında çıkıyor, işte videosu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting