Ana SayfaAppleiOS 15 sürümünün ne kadar kullanıldığı açıklandı: iOS 16 öncesi hazırlık

iOS 15 sürümünün ne kadar kullanıldığı açıklandı: iOS 16 öncesi hazırlık

iOS 15 sürümünün ne kadar kullanıldığı ile ilgili birçok detay ortaya çıktı. Özellikle son dönemlerde bu işletim sisteminin büyük umutlar verdiği biliniyordu.

Dünyanın en büyük işletim sistemleri içerisinde yer alan iOS 15 sürümünün sürekli olarak geliştirildiği bir sır değil. Özellikle güvenlik yamaları ve bazı ek özellikler sayesinde kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırmayı başarıyor. Mobil analitik şirketi olarak bilinen Mixpanel bu konuda son derece önemli değerlendirmelerde bulundu.

iOS 15 sürümünün

Geçtiğimiz yıllarda tanıtımı yapılan iOS 15 sürümünün ne kadarlık bir kullanıma sahip olduğu belirtildi. Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda iPhone cihazlarının yüzde 72 gibi bir bölümünün iOS sürümü kullandığı ifade edildi. Yayınlanan raporda bu işletim sistemi tanıtıldıktan 250 gün sonra yüzde 90 benimsenme oranına yükseldi.

iOS 15 sürümünün kullanım oranı rekor kırdı

Apple tarafından geliştirilen iOS 15 artık yavaş yavaş rafa kaldırılacak. Onun yerine iOS 16 işletim sistemi tercih edilecek. Ancak iOS 15 tanıtımı yapıldıktan 250 gün kadar sonra yüzde 90 seviyelerinde benimsenme oranına sahip oldu. Bu gerçekten de beklentilerin üstünde.

iOS 15 sürümünün

Genel olarak baktığımızda platformların kendi geliştirdikleri işletim sistemlerinde yüksek kullanım oranlarına ulaşamadıklarını görüyoruz. Mesela Android hiçbir zaman yeni işletim sisteminde bu seviyeleri yakalayamadı. Apple işte tam da bu nedenle güncelleme bakımından tercih ediliyor.

iOS 16 için geri sayım başladı

WWDC22 konferansı kapsamında iOS 16 ve iPadOS 16 sürümlerinin tanıtımı gerçekleştirilecek. Bu sürümlerin tanıtımlarının yapılması ile birlikte iOS 15’in pabucu büyük oranda dama atılacak. Yeni işletim sisteminin birçok avantaj sunması bekleniyor.

Diablo Immortal iOS ve Android’e geliyor

Her ne kadar iOS yeni sürüm ön plana çıksa bile yine de eski sürüm kullananlar için çok büyük problemler oluşmayacak. Apple bu konuda kullanıcılara tolerans gösteriyor. Peki siz iOS 15 hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting