Ana SayfaGenelElon Musk ekonomi hakkında çok korkuttu: Endişe havası hakim

Elon Musk ekonomi hakkında çok korkuttu: Endişe havası hakim

Elon Musk ekonomi ile ilgili endişe yaratacak açıklamalara yer verdi. Kendisinin yaptığı tüm bu açıklamalar piyasalarda kaygı yarattı.

Elon Musk ekonomi hakkında fazlasıyla önemli bazı uyarılarda bulundu. Tesla yöneticilerine gönderdiği e-posta gündeme bomba gibi oturmayı başardı. Hatırlayacağınız üzere kendisi haftada en az 40 saat boyunca Tesla içerisinde çalışılması gerektiğini belirtti. Yani uzaktan çalışmayı engelledi.

Elon Musk ekonomi

Bugünlerde benzer konularla gündeme geldiğini görüyoruz. Kendisi üst düzey yöneticilere bazı e-postalar gönderiyor. Bu mesajlara baktığımızda Tesla çalışan sayısının yüzde 10 oranında azaltılması gerektiği belirtiliyor. Sadece bu bile aslında durumun ne kadar kritik olduğunu gösteriyor.

Elon Musk ekonomi hakkında kötü konuştu

Ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kendisinin ekonomiye dair çok kötü hislerinin olduğu ortaya çıktı. Elbette bunu çok açık bir şekilde söylemedi. Sızdırılan e-postalar üzerinden bu tür yorumlar yapmak mümkün.

Elon Musk ekonomi

İçindeki kötü hissiyatla ilgili herhangi bir ifade kullanmayan ünlü girişimci Tesla içerisinde yer alan birçok kişinin işine son verecek. Şu anda şirkette 100 bin çalışan yer alıyor. Onların yüzde 10 gibi bir bölümünün işten çıkarılması aynı zamanda 10 bin kişi anlamına geliyor.

Musk panik havası yarattı

Elektrikli araç ve uzay girişimleri ile ön plana çıkan ünlü girişimci büyük bir endişe yarattı. Önümüzdeki aylarda bu endişesinde haklı olup olmadığı daha fazla netleşecek.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla çalışanlarına çağrıda bulundu

Birçok ekonomist ve girişimci önümüzdeki aylarda zorlu zamanların yer alacağını düşünüyor. Hatta neredeyse bütün ekonomistlerin bu yönde fikir ortaya koyduğunu görüyoruz. Hem Türkiye’de hem de dünyada yaşanan ekonomik bozulmalar nedeniyle işten çıkarmalar da büyüyor. Kısacası ekonomik veriler alarm veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting