Ana SayfaGenelElon Musk Donald Trump'ın Twitter yasağını kaldıracak

Elon Musk Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracak

Elon Musk, Twitter yönetimini devraldıktan sonra Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracağını açıkladı.

Elon Musk, Twitter anlaşmasının gerekli izinleri alıp resmi olarak tamamlanması için artık gün sayarken, şirketin yönetimini devraldıktan sonra yapacakları ile ilgili planlar yapmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Twitter’ın gelirini dörde katlamak için ne gibi planları olduğunu paylaşan Musk, sadece şirketin gelirini nasıl artıracağı ile ilgilenmiyor. Aynı zamanda sık sık özgür ifadenin önemine de vurgu yapıyor. Bu bağlamda Twitter’ı “daha özgür” bir platform haline getirmek istiyor.

Musk’ın Twitter’ı daha özgür bir alan haline getirmek istemesi, Donald Trump’a da platforma geri dönme imkanı sunuyor. Bildiğiniz gibi eski ABD Başkanı Donald Trump, tartışma yaratan açıklamaları yüzünden Twitter’dan atılmıştı.

Donald Trump Twitter ile uğraşmaya devam ediyor

Twitter anlaşması tamamlanmadan önce yaptığı açıklamalarda Twitter’ın herkese açık olacağını söyleyerek Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldırabileceğinin sinyallerini veren Elon Musk, sonunda bu konuda net bir açıklama yaptı. Musk, bu konuda aldığı tüm tepkilere rağmen Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracağını açıkladı.

Donald Trump’ı Twitter’dan banlama kararını doğru bulmuyorum diyen Musk, bunun Trump’ın sesini kesmediğini, aksine kendi tarafı açısından daha da kuvvetlendirdiğini söylüyor. Bu yüzden Trump’ın Twitter’a geri dönmesini istiyor.

Ancak Musk yönetimi devraldıktan sonra Twitter platformunu Donald Trump’a yeniden açsa da Trump Twitter’a geri dönmeyebilir. Twitter’dan atıldıktan sonra Truth adını verdiği yeni bir sosyal medya platformu kuran Trump, geçtiğimiz günlerde konuya dair bir açıklama yapmış ve Twitter’a geri dönmeyeceğini söylemişti. Eski ABD başkanının bu sözünün arkasında durup durmayacağını bekleyip göreceğiz.

Bill Gates Covid’e yakalandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting