Ana SayfaGenelElon Musk bu sefer işin içine Ethereum’u da kattı

Elon Musk bu sefer işin içine Ethereum’u da kattı

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, kripto paralara ilişkin konuşmaya ve bu konularda dolaylı yoldan tavsiyeler vermeye devam ediyor.

Elon Musk bu sefer işin içine Ethereum’u da kattı. Dünyanın en zengin insanı unvanı bugüne kadar pek çok defa el değiştirdi. Ancak öyle zannediyoruz ki listenin zirvesine oturan hiç kimse, Elon Musk’da olduğu gibi farklı şekillerde gündeme gelmemiştir. Genelde dünyanın en zengini olarak lanse edilen kişi, yılda birkaç defa servetiyle ya da servetindeki artışla ya da bu serveti nasıl elde ettiğiyle ilgili hatırlanır ve yılın geri kalan dönemlerinde haber niteliği taşıyacak herhangi bir durumu olmazdı.

Bununla birlikte Elon Musk ise, hemen her gün farklı bir şekilde gündeme gelmeye ve bir şekilde adından bahsettirmeye devam ediyor. Ünlü ismin en sevdiği konu ise hiç tartışmasız kripto paralar.

Ethereum balinaları 3 kripto

Elon Musk bu sefer işin içine Ethereum’u da kattı

Dün öğlen saatlerinde bir tweet atan ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde enflasyon artış oranlarının ne seviyelerde olacağını soran Elon Musk’a MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor: “Ülkedeki tüketici enflasyonu tarihin en yüksek seviyelerine çıkacak ve bir süre burada seyredecek. Buna bağlı olarak da varlık enflasyonu tüketici enflasyonunu ikiye katlayacak. Tabi bu durumda daha zayıf para birimleri çökecek ve sermaye Bitcoin gibi daha kıt varlıklara yönelecek.” şeklinde yanıt verdi.

Saylor’dan gelen bu pası gole çevirmek için hazırda bekleyen Elon Musk ise ona verdiği yanıtta: “Genel bir prensip olarak, bu başlıkta tavsiye isteyenler için söylemek gerekirse, enflasyonun arttığı durumlarda faaliyetlerine güvendiğiniz şirketlere hisse senedi olarak yatırım yapabilir ya da ev gibi fiziksel yatırımlara yönelebilirsiniz. Beni soracak olursanız, ne olursa olsun sahip olduğum Bitcoin, Ethereum veya Doge’u satmayacağım.” şeklinde konuştu.

Apple’da çip krizi kapıda, fiyatlar artabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting