Elektrikli scooter sektörü bu kararı konuşuyor!

Martı kullananlar Ankara'da

Son zamanların en popüler ulaşım araçlarından biri olan elektrikli scooterlar önemli bir dönüm noktasına gelmiş gibi görünüyor.

Elektrikli scooter sektörü bu kararı konuşuyor! İstanbul gibi büyük şehirlerin en büyük sorunu çoğu zaman ulaşım oluyor. Her ne kadar toplu taşıma kültürü her geçen gün biraz daha oturmaya başlasa da yine de yapılan yatırımlar nüfusu çok hızlı bir şekilde artan İstanbul’a yetmiyor. Tabi bu durumda da karşımıza acil durumlarda kullanılabilecek taksi seçeneği çıkıyor. Ancak ne yazık ki bu konuda birçok şehrin kanayan yarası. Taksi bulmanın ne kadar zor olduğu gerçeği bir kenara bırakılacak olunursa, kısa mesafe gidip gitmeyeceği ayrı 5-10 dakikalık mesafeye verilecek 40-TL’nin üzerindeki bindi indi parası ayrı bir sorun.

Aike T e scooter

İşte Martı önderliğinde gelişen elektrikli scooter piyasası tam da bu saydığımız nedenlerden dolayı bir anda çok hızlı büyüme yaşadı. Artık her sokakta her köşe başında birçok farklı şirkete ait elektrikli scooter modellerini görüyoruz. Gerçekten kullanması hem pratik hem de alternatiflerine göre uygun fiyatlı olan bu ulaşım araçları, sevildiği kadar sorgulanan da bir yapıya sahip.

scooter 2

Elektrikli scooter sektörü bu kararı konuşuyor!

Elektrikli scooter’ların trafik güvenliğini tehlikeye atması, gençlerin kural tanımaz bir şekilde kullanımına engel olunamaması gibi sıkıntılar bir yana, son zamanlarda en çok tepki çeken konu tüm kaldırımların bu araçlarla işgal edilmiş olması.

Aike T e scooter 2

İşte bu konuda bir adım atan Kadıköy Belediyesi, artık kamu düzenini bozan elektrikli scooterların toplanacağını duyurdu. Bu karar kimi çevrelerce alkış toplarken kimileri tarafındansa eleştirilerle karşılaştı. Tabi Kadıköy Belediyesi’nin bu kararının ardından Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem’den de açıklama gecikmedi. Öktem tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada: “Martı, Kadıköy’de doğmuş bir şirkettir. Yaya öncelikli belediye anlayışı konusunda destek vermeye ve işbirliğine her zaman açığız. Kadıköy’e hizmet etmek bizim için gururdur!” ifadelerine yer verildi. Elektrikli scooter sektörü.

Apple CEO’su Tim Cook’tan sürpriz karar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir