Exynos 2200 gücü ile şaşırtmaya devam ediyor!

Samsung Exynos 990

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından üretilen Exynos 2200 yonga seti, dünyanın en popüler amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2’yi geride bıraktı.

Exynos 2200 gücü ile şaşırtmaya devam ediyor! Yeni bir akıllı telefon alacak olanların ilk baktığı konuların başında yonga seti gelir. Eğer biraz teknoloji dünyası yakından takip ediliyorsa, yonga seti tercihi oldukça kolay bir iş haline gelecektir. Nitekim son zamanların en popüler akıllı telefonları genelde Snapdragon’un amiral gemisi yonga setlerini kullanıyor. Hatta Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da uzun süre kendi yonga setleriyle birlikte Snapdragon modellerini kullanan Galaxy S modellerini bir arada satışa sunmuş ancak S22 modeliyle birlikte ağırlığı Snapdragon modeline vermişti.

samsung s21

Tabi buradan hareketle, piyasanın en önemli isimlerinin genelde Snapdragon modelleri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Ancak yapılan son araştırma Samsung’un kendi işlemci kümesi olan Exynos 2200’ın oyunlardaki 3D grafik kalitesi kategorisinde Snapdragon 8 Gen 2’yi geride bıraktığını gösteriyor.

Exynos W920 2

Exynos 2200 gücü ile şaşırtmaya devam ediyor!

Testin yapıldığı platform Basemark Vitro GPU. Bu testte karşılaştırılan telefonlar ise, gücünü Exynos 2200 yonga setinden alan Samsung Galaxy S22 Ultra modeli ile gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan Redmagic 8 Pro oldu.

exynos 1000

Test sonuçlarına göre ortalama değerlere bakıldığında Exynos 2200 modelinin 21,6 FPS değerine ulaştığı görülürken, Snapdragon 8 Gen 2’nin ise 17,6’da kaldığı anlaşıldı. Her ne kadar tek başına bu veri Exynos 2200’ın Snapdragon 8 Gen 2’den daha iyi olduğunu söylemek için çok yetersiz olsa da yine de önemli bir kategoride daha üstün olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Rusya uzay istasyonuna bir kurtarma aracı gönderiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir