Ana Sayfa Genel Elektrik faturalarına ek ücret uygulanacak mı? Sizin için araştırdık

Elektrik faturalarına ek ücret uygulanacak mı? Sizin için araştırdık

Herkesi çok yakından ilgilendiren elektrik faturalarına ek ücret uygulanma ihtimali ortaya çıkmıştı. Şimdi ise konuyla alakalı yeni açıklamalar yapıldı. İşte merak edilen detaylar.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik faturalarına ek ücret ile alakalı konuştu. Haberi görmeyenler için yeniden hatırlatalım. Bundan birkaç gün önce elektrik dağıtım şirketlerinin reklam ve misafir ağırlama gibi masraflarının elektrik faturalarına yansıtılması kararlaştırılmıştı. Şimdi ise konuyla alakalı yeni bir açıklama yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, aslında bu giderler uzun bir süredir halktan alınıyordu. Muhtemelen bu açıklamalar daha fazla tepki görecek.

Elektrik faturaları konusunda yeni harcamalar ortaya çıktı

Mustafa Yılmaz, “İşin doğrusunu bir kez daha anlatmak gerekiyor. EPDK bu tebliğ ile zam ya da bir fiyat artışı yapmadı. Temsil ağırlama gideri ve tebliğde yer alan diğer kalemler; 2011 ve 2016’da yayımlanan tebliğlerde ve dağıtım hizmetlerinin başladığı dönemden bu yana -hatta özelleştirme öncesinde dahi- tarife hesaplarında yer alan, mali mevzuatta bulunan giderler.” diyerek aslında bu masrafların uzun bir süredir alındığını söylemiş oldu.

elektrik faturalarına ek ücret

Yapılan açıklamalara bakıldığında, bu masrafların uzun bir süredir tedarik edildiği görülüyor. Ancak yine EPDK tarafından yapılan değerlendirmelere bakıldığında, vatandaşın hakkına halel getirmeyeceklerini de söylediler.

Reklam, sponsorluk ve bağış gibi harcamalar elektrik faturalarına bundan sonra yansıyacak. Yani daha önceden de böyle bir kullanım ve masraf vardı. Ancak şimdi bunu kaldırma kararı aldılar. Elektrik faturalarında yer alan harcama kalemleri gerçekten de büyük soru işaretleri yaratıyor. Sizin elektrik faturalarında ne tür değişiklikler yapılmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting