Electronic Arts kendi GTA’sını geliştirmek istiyor

Electronic Arts GTA

Oyun dünyasındaki etkinliğini arttırmak için harekete geçen Electronic Arts, GTA benzeri başarılı bir seriye sahip olmak için çalışmalara başladı.

FIFA, Need for Speed, Medal of Honor, The Sims ve Battlefield gibi başarılı serileri oyun dünyasına kazandıran ABD menşeli oyun stüdyosu Electronic Arts oyun dünyasının en büyük firmaları arasında yer alıyor olsa da, bu durum firmanın daha da büyümek istemesinin önüne geçmemiş gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda oyun dünyasındaki etkinliğini daha da arttırmak isteyen EA, bu amacına ulaşmak için kendi GTA benzeri oyununu geliştirmek istiyor.

GIGA YouTube-Thumbnail-Maske

Electronic Arts birçok önemli seriye sahip olsa da, Assassin’s Creed veya GTA gibi en çok satanlar listelerini alt üst eden dev serilere sahip değil. Bunun en önemli sebebi ise, stüdyonun son yıllarda yeni seriler geliştirmek yerine varolan serilerinden yeni oyunlar piyasaya sürmeyi seçmiş olması. Firmanın izlediği bu yol oldukça kârlı bir yol olsa da, dev projeler çıkarmayı imkansız hale getiriyor. Son yıllarda izlediği bu stratejiyi değiştirmeye hazır görünen EA, oyun dünyasında ses getirecek yeni bir seri ortaya çıkarmak için çalışmalara başladı.

Konu hakkında IGN’e konuşan Electronic Arts yöneticisi Patrick Soderlund, en çok satan listelerinin zirvesinde genelde GTA, Assassin’s Creed ve Batman gibi aksiyon oyunlarının yer aldığını ve kendilerinin bu alanda pek de geniş bir seçkiye sahip olmadıklarını belirtti. Aksiyon oyunları konusundaki seçkilerini zenginleştirmek için çalışmalara başladıklarını belirten EA yöneticisi, bu alandaki portfolyölerini hızla güçlendireceklerini ifade etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir