Dead Space Serisi Yeniden Hayat Bulabilir

Dead Space Serisi Yeniden Hayat Bulabilir

Visceral Games tarafından geliştirilen Dead Space serisi hakkında konuşan Electronic Arts, serinin ileride yeniden hayat bulabileceğini açıkladı.

Electronic Arts bünyesinde yer alan Visceral Games stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2008 yılında piyasaya sürülen ilk Dead Space oyunu oyun eleştirmenlerinden tam not almış olsa da satış konusunda istenileni verememişti. Ancak buna rağmen seriye güvenen Electronic Arts, Visceral Games’in devam oyunlarını yapması için gerekli bütçeyi sağladı ve ortaya son yılların en iyisi TPS serilerinden birisi çıktı.

Dead_Space

Geçtiğimiz yılın başlarında piyasaya sürülen Dead Space 3‘ün ardından serinin geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması serinin hayranlarını korkutmuş olsa da, Electronic Arts cephesinden gelen yeni haberler oldukça umut verici. Şu sıralar Battlefield: Hardline ve yeni Star Wars oyununun yapımıyla meşgul olan Visceral Games stüdyosu Dead Space serisini şimdilik rafa kaldırmış olsa da, seriyi ileride yeniden hayata geçireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan EA yetkilisi Patrick Söderlund, Visceral Games‘in şu anda yeni bir Dead Space oyunu üzerinde çalışmadığını, fakat ilerleyen dönemde seriden yeni bir oyun geliştirmeyi planladıklarını belirtti.

Assassin’s Creed Unity Hakkında Yeni Detaylar